مشاهده خبر

دو شنبه 20 شهریور 1402

انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری!

یک پزشک و متخصص طب سنتی گفت: خستگی زیاد و کار زیاد باعث کم شدن قوای جنسی و سرد مزاجی می شود و نوشیدن نوشابه های انرژی زا در دراز مدت باعث اختلال در زندگی زناشویی و باروری می شود.

0

برنامه انارستان با موضوع عوامل موثر بر باروری و با حضور دکتر مهدی رشیدی، پزشک و متخصص طب سنتی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: دستگاه باروری یکی از مهم ترین دستگاه های بدن و جزء اعضاء رئیسه است. خیلی از دستگاه های دیگر بدن باید سالم باشند که این دستگاه عملکرد سالمی داشته باشد. بنابراین سبک زندگی افراد باید از سنین پایینتر به نحوی باشد که سبک زندگی که در طب سنتی گفته شده نزدیک باشد. حال خوب و سلامت این دستگاه می تواند به شادابی خانواده کمک کند.

رشیدی درباره عواملی که روی باروری تاثیر میگذارد، گفت: به چند نکته باید توجه داشت. ماده ای که نطفه زا است باید از نظر کمیت و کیفیت سالم باشد. سالم بودن اعضایی که تولید ماده نطفه را انجام میدهند بسیار حائز اهمیت است. غدد جنسی یکی از مهمترین عواملیست که این ماده را تولید می کنند پس عضو باید سالم باشد، فاکتور اخر شکل و ساختمان دستگاه باروری باید سالم باشد. انسدادها که در مجاری دستگاه است باعث اختلال در باروری میشود. بنابراین باید رفع شود.

این پزشک خاطرنشان کرد: اگر درباره سالم بودن شکل اسپرم ها  و ماده های نطفه زا بخواهیم اشاره بکنیم ، باید بگوییم که مواد غذایی مستقیما روی آنها تاثیر می گذارد. چربی هایی که مصرف می شود روی این ماده تاثیر می گذارند چرا هورمون های جنسی از کلسترول ساخته می شود. خیلی از زنان و مردانی که از رژیم های غذایی کم چرب استفاده می کنند دچار اختلال در هورمون های باروری میشوند. چون چربی مفید را مصرف نمیکنند. باید 25 درصد حجم بدن خانم ها و آقایان چربی باشد تا قدرت باروری داشته باشند، چربی اضافه باعث ناباروری می شود.

وی افزود: عدم رعایت آداب تماس جنسی همچنین ضعف هایی که در مهارت های جنسی وجود دارد و اعراض نفسانی و حالت های روحی و روانی بر باروری تاثیر میگذارد.

متخصص طب سنتی گفت: وقتی زوجی برای درمان ناباروری به ما مراجعه می کنند ما چندین فاکتور را مد نظر قرار میدهیم. اول از همه استرس ها و مشکلات روحی و روانیشان را مورد بررسی قرار میدهیم، همچنین ضعف و ناتوانی جنسی، کم خونی ها، سوء تغذیه، عملکرد کلیه ها، اختلالات هورمونی را بررسی میکنیم. همینطور به هیات ترکیب افراد توجه می کنیم چون کنترل وزن به شدت روی باروری تاثیر می گذارد. آزمایش نطفه را چک میکنیم که شکل ظاهری دستگاهشان چطور است. لگن، آناتومی رحم و مهمتر از همه کبد، تیروئید و مشکلات گواری را مورد بررسی قرار می دهیم.

رشیدی درباره مواد غذایی موثر بر باروری گفت: درشت مغذی ها و ریز مغذی ها بسیار بر این مساله تاثیر گذار هستند. درشت مغذی ها شامل کربوهیدراتها، چربی ها، آنتی اکسیدان ها و پروتیین ها همچنین مکمل ها است. ریزمغذی ها شامل مواد معدنی روی، مس و سلنیوم، ویتامین های خانواده ب، ویتامین گروه سی و ویتامین ای است.

بهتر است از کربوهیدارتهای سالم و قندهای طبیعی و پیچیده استفاده کنند. تا حد امکان از پروتیین های گیاهی مصرف کنند. پروتیین های جانوری می تواند بر قدرت باروری تاثیر منفی داشته باشد.

خستگی زیاد و کار زیاد باعث کم شدن قوای جنسی و سرد مزاجی می شود و فرد باید به این مساله توجه کند نوشیدن نوشابه های انرژی زا در دراز مدت باعث اختلال در زندگی زناشویی می‌شود.

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها