مشاهده خبر

شنبه 3 تیر 1402

دنیایی جدید به نام بازی‌های تعاملی رایانه‌ای

اولین بازی‌های رایانه‌ای به صورت بازی‌های ساده ورزشی بودند که بعدها و برای جذاب‌تر شدن این بازی‌ها، ایده ساخت بازی‌های تعاملی که چندین نفر در یک بازی با یکدیگر همکاری می‌کنند، پدیدار شد.

0

برنامه 360 درجه روز پنجشنبه با موضوع بازی‌های تعاملی از شبکه افق پخش شد.

اولین بازی‌های رایانه‌ای به صورت بازی‌های ساده ورزشی بودند اما بعدها و با عوض شدن سلیقه کاربرها، به بازی‌های اکشن ساده تبدیل شدند. شرکت‌های بازی سازی برای جذاب کردن و پر پول کردن جیب خودشان به سمت بازی‌های اول شخص اکشن رو آوردند زیرا فهمیدند که این بازی‌ها مثل سایر بازی‌های تعاملی برای کاربر قدیمی و تکراری نمی‌شوند.

داستان این بازی‌ها در آغاز به این صورت بود که شخصیت اول این داستان فردی با شخصیت سفید و انسانی خوب بود اما در بازی‌های بعدی به سمت خاکستری شدن نقش این شخصیت‌ها رفتند. این بازی‌ها به صورت اول شخص بودند و در آن یک شخص بازی می‌کرد.

بعدها و برای جذاب‌تر شدن این بازی‌ها ایده ساخت بازی‌های تعاملی که چندین نفر در یک بازی با یکدیگر بازی کنند، ایجاد شد.

انتخاب کردن پایان بازی و نحوه به پایان رسیدن بازی‌های تعاملی ویژگی بارز این نوع از بازی‌ها بود که به کاربر این اجازه را می‌داد به هر صورتی که می‌خواهد بازی را به اتمام برساند.

این انتخاب‌ها در بازی‌های منتشر شده جدید افزایش پیدا کرده و به این صورت است که کاربر می‌تواند یک شخصیت را از ابتدا و به هر نحوی که می‌خواهد طراحی و بسازد.

شرکت‌های بازی سازی با دادن حق انتخاب‌های متفاوت به مخاطب، مدت زمان بازی‌ کاربرها خصوصا جوانان و نوجوانان را از دو ساعت به چند ده ساعت افزایش دادند.

آخرین اخبار

سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «اشک» روایتی متفاوت از سوگواری بر سالار شهیدان روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها