مشاهده خبر

شنبه 3 تیر 1402

دنیای اینفلوئنسری و زندگی لاکچری‌نما

یکی از اشکالاتی که در این نوع سبک از تبلیغ مدرن و اینفلوئنسری وجود دارد، تبلیغ سبک زندگی مصرف‌گرایانه و لاکچری است.

0

برنامه 360 درجه با موضوع اینفلوئنسرهای شبکه‌های مجازی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

تاثیرگذاری بر روی مخاطب در دهه 90 با افشا شدن روابط یکی از مسئولان حکومتی آمریکا از طریق بلاگ‌ها و فضای اینترنت از آن جمله اتفاقاتی است که خیلی سر و صدا کرد و ویژگی مهمی داشت که دیگر اطلاع رسانی‌ها از طریق وبلاگ‌ها و اینترنت شکل گرفته بود و همه متوجه شدند که برای خبردار شدن از اتفاقات مهم دنیا دیگر تلوزیون و رسانه‌های رسمی، تاثیرگذار نیست.

برخی معتقدند جورج دبیلیو بوش، رئیس جمهور آمریکا عامل اصلی بی اعتباری رسانه‌های رسمی در دهه 1990 تا 2000 میلادی است.

در تبلیغات مدرن اینفلونسر محصول را در زندگی روزمره خود استفاده می‌کند و برای آن تبلیغ می‌کند به نحوی که پذیرش آن برای مخاطب راحت‌تر است.

یکی از اشکالاتی که در این نوع سبک از تبلیغ مدرن وجود دارد، تبلیغ سبک زندگی مصرف‌گرایانه و لاکچری است. برخی از نسل جدید اینفلونسرها از روش ضدانسانی در تبلیغات استفاده می‌کنند. مثلا مخاطبان صفحه خود را تحقیر می کنند یا به مخاطبان القا می‌کنند که اگر از فلان کرم یا لباس یا.. استفاده نکنند، زشت و عقب افتاده و بی کلاسند.

از دیگر مسائلی که در سبک زندگی اینفلونسری وجود دارد آن است که در هر مساله‌ای اظهار نظر می‌کنند. دادن مشاوره خانواده، معضل اخبار جعلی، سیاسی و اقتصادی و هزاران مسئله دیگر.

براساس تحقیقاتی که توسط موسسه‌های تحقیقاتی آمریکایی انجام شده است، مردم دیگر از این نسل از اینفلونسرها خسته شده‌اند و حتی خرید محصولاتی که آن‌ها تبلیغ می‌کنند، کاهش یافته است.

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها