مشاهده خبر

یک شنبه 28 خرداد 1402

خانواده در انیمیشن‌های هالیوودی

برنامه 360 درجه با موضوع خانواده در انیمیشن‌های هالیوودی از شبکه افق پخش شد.

1


در این برنامه به پیشینه جنگ‌های ستاره‌ای به کارگرانی جرج لوکاس و تاثیر نگاه او بر سایر فیلم‌ها تا قبل از دهه 90 میلادی بود پرداخته شد. بعدها و به به تاثیر از نگاه لوکاس، انیمیشن‌ها نیز به این سمت رفتند. 
همچنین به تاثیرپذیری کودکان در سنین کم از آثاری که با نگاه لوکاس ساخته می‌شد، اشاره شد. یکی از نکات برجسته این انیمیشن‌ها، عدم وجود خانواده و وجود ناپدری و نامادری است که نگاه مخاطب کودک را از وجود خانواده منحرف می‌سازد.
شرکت‌های ساخت انیمیشن از دهه 90 میلادی با علاقه کم مخاطب به این نوع انیمیشن‌ها مواجه شدند و تلاش کردند با تغییر موضوع، این بار خانواده، محور اصلی انیمیشن‌ها شود.
تا پیش از این جریان، مخاطب اصلی انیمیشن‌ها فقط کودکان بودند در حالی که با تغییر رویکرد شرکت‌های ساخت انیمیشن، پدر و مادرها هم به این مخاطبین افزوده شدند.
بعدها جریان انیمیشن‌سازی به سمت تغییر ماهیت‌ها رفتند. یکی از پروژه‌هایی که این شرکت‌ها به دنبالش بودند، پروژه خانواده جایگزین بود. این ایده به این صورت است که بر خلاف خانواده‌های سنتی که پدر – مادر – خواهر و برادر وجود دارد، هر چند نفری که دارای ایده و افکار مشابه و نزدیک باشند، می‌توانند یک خانواده را تشکیل دهند. و به این ترتیب به سمت عادی سازی رفتارهای مرد با مرد و زن با زن می‎روند.

آخرین اخبار

سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «اشک» روایتی متفاوت از سوگواری بر سالار شهیدان روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها