مشاهده خبر

جمعه 19 خرداد 1402
360 درجه

1216 نفر را بکشید تا برنده این بازی باشید!

برنامه 360 درجه روز پنجشنبه به سراغ خشونت در بازی‌های ویدیویی رفت و این مسئله را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار داد.

2

بازی‌سازی پرخرج‌ترین صنعت دنیای سرگرمی‌های دیجیتال است و نکته حائز اهمیت اینکه خشونت در بازی‌ها بسیار رواج دارد و اشکال مختلف از آن، توسط گیمرها تجربه می‌شود.

در حال حاضر رکورد قتل در بازی‌های ویدیویی برای یکی از بازی‌های شرکت راک استار یعنی مکس پین 3 است.

داستان این بازی درباره یک سرباز بازنشسته آمریکایی است که برای یک خانواده ثروتمند کار می‌کند و برای نجات دختر ربوده شده این خانواده در طول بازی باید 1216 نفر را به قتل برساند.

بازیکن در این بازی مدام در حال تیراندازی و کشتار است و یا در حال شکنجه دادن اشخاص برای جمع آوری اطلاعات است.

این بازی ها رابطه مستقیم با خشونت و پرخاشگری در نوجوانان دارد. قتل ها و کشتارهایی که در آمریکا  و دیگر کشورها توسط نوجوان ها اتفاق افتاد، همگی با تاثیر پذیری از این بازی ها بود. این نوجوان ها حین بازجویی اعتراف می کردند که علت انجام این کار، تجربه این خشونت و انجام آن در واقعیت بود.

بازی سازان وقتی مورد مؤاخذه قرار می گرفتند یا انکار می کردند یا آن را حرف های من درآوردی سیاستمداران آمریکا برای فرار از قانون مخرب آزادی حمل اسلحه، می دانستند. برخی هم معتقدند خشونت هایی که در فیلم های هالیوودی سالانه پخش می شود، تاثیری روی روان نوجوان ها ندارد و فقط بازی های ما دلیل این خشونت هاست!

اما بازی‌های آمریکایی وقتی وارد کشور می شوند، غیر از خشونت، باید نگران تاثیرات فرهنگی آنها هم بود. در کشور برای این مساله چاره ای اندیشیده نشده است. بنیادی با عنوان بنیاد ملی بازی های رایانه ایی ایجاد شده که تنها کار آن رده بندی این بازی ها است و دیگر نظارتی بر این بازی ها ندارد.

باتوجه به اینکه امکان کنترل این بازی ها نیست، باید خانواده نگاهش درباره بازی کردن را تغییر بدهد و کنترل و نظارت بیشتری روی بازی هایی که نوجوان ها بازی می کنند، داشته باشند. بچه ها در بازی ها فقط خشونت رو نگاه نمی کنند بلکه این خشونت رو زندگی میکنند و انجام می دهند.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها