مشاهده خبر

یک شنبه 7 خرداد 1402
وارونگی

تضعیف سیاست خارجی ایران پس از توافق با عربستان؛ از توهم تا واقعیت!

«وارونگی» شنبه این هفته با هدف پاسخ به شبهات و شایعات مطرح شده در فضای مجازی روی آنتن شبکه افق سیما قرار گرفت.

0

در ابتدای این برنامه به اخبار جعلی منتشر شده درباره ایران اشاره شد. باز شدن پرونده فساد 20 هزار میلیارد تومانی در شهرداری در سرتیتر این خبرها قرار داشت که مشخص شد، این پرونده مربوط به ادوار گذشته بوده و ارتباطی با دولت حاضر ندارد.

خبر بعدی درباره مسائل مرزی کشور بود که در چند روز اخیر در مرزهای شرقی ایران اتفاق افتاده است؛ در خبرها آمده بود که ایران به فرودگاه زرنج افغانستان حمله موشکی کرده است که این خبر تکذیب شد.

بخش دیگری از این برنامه به مبادله زندانیان بین ایران و بلژیک و خاصه اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی اشاره داشت.

در این بخش گزارشی از پوشش‌های خبری رسانه‌های وابسته مانند BBC در وارونه نشان دادن قضایای مربوط به گروگان‌گیری دیپلمات ایرانی مورد بررسی قرار گرفت همچنین موضوع لایحه حجاب نیز مانند چند ماه گذشته، از موضوعاتی بود که این رسانه‌ها به آن پرداختند.

بخش مهم دیگری که در این برنامه اشاره شد، پاسخ به یک سوال مهم در سیاست خارجی ایران بود که مهمان این برنامه سیدرضا صدرالحسینی، کارشناس مسائل سیاسی بود و به تحلیلی درباره شبهه ایجاد شده درباره تضعیف سیاست خارجی ایران پس از توافق با عربستان پرداخت.

صدرالحسینی با اشاره به موضوع توافق با عربستان و ادعای عقب‌نشینی ایران از سیاست‌های خود اظهار کرد: برخی از افرادی که به دنبال این گونه مسائل هستند یا به دنبال امتیاز گرفتن برای انتخابات پیش روی ایران هستند و یا اهداف دیگری را دنبال می‌کنند.

وی افزود: ایران هرگز در قبال فشارهای وارده بر خود از سیاست‌های خود عقب نشینی نکرده است و بهترین شاهد مثال آن،  عدم تغییر سیاست ایران در قبال ترامپ و فشارهای سخت و سنگین تحریمی اوست.

مهمان دیگر این برنامه، سعد الله زارعی، کارشناس مسائل سیاسی بود که به صورت مشخص به این سوال پاسخ داد که آیا ایران درباره یمن در مذاکرات چین عقب نشینی کرده است یا نه؟

زارعی در پاسخ به این سوال گفت: جمهوری اسلامی ایران سیاستی رو به رشد داره و اینگونه نیست که سیاست‌های خود را برای دیگری کنار بگذارد.

او اذعان کرد که ایران بر اساس سیاست‌های مدنظر خود پیش می‌رود و این درحالی است که توافق به درخواست عربستان بوده و بنابراین نادیده گیری سیاست ایران در قبال یمن و عقب‌نشینی ایران از مواضع خود، سخنی بیهوده است.

آخرین اخبار

مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها