پسته روی میز فرامتن


برنامه فرامتن در پخش شب گذشته خود به موضوع افزایش سرسام ‌آور قیمت آجیل و به خصوص پسته در سبک خرید مردم پرداخته است.به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، غلامرضا خدامی، رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تهران در برنامه فرامتن گفت: 270 قلم جنس خشکبار داریم که 70 قلم آن صادراتی است. در 20 قلم کالا مقام سوم تا بیستم را داریم یعنی یک سوم اجناس ما با ارز در ارتباط است. نسبت به سه برابر شدن قیمت گوشت پسته تنها یک و نیم برابر شده است. شب یلدا قیمت آجیل را 350 هزار تومان در همین برنامه اعلام کردیم.

وی افزود: 27 استان کشور امروز زیر کشت پسته است ولی با اینکه اینقدر کشت شده به دلیل خشکسالی و سرمازدگی آمار ما بسیار پایین آمده است و بار کمی برای پسته وجود دارد. البته پسته قیمت جهانی دارد و طبق آمار بالا می‌رود. امروز قیمت بالاست و کسی خرید نمی‌کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تهران تاکید کرد: یک هفته پیش پس از افزایش قیمت، قیمت‌ها کاهش پیدا کرد و ما هم قیمت گذاری جدید انجام دادیم و به مردم عرضه کردیم. بالاترین قیمت 850 هزار تومان بوده است. چهار روز پیش که مصلی تهران را قیمت گذاری کردیم باز هم 20 درصد قیمت‌ها کاهش داسته است.

 

در بازار خشکبار امتناع از عرضه وجود دارد

احمد جعفری نسب معاون نظارت سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان دیگر مهمان برنامه گفت: سازمان تعزیرات حکومتی بازرسی محور است و ضابطان ما همگی از سازمان‌های دیگر هستند. آنها پرونده را ارسال می‌کنند و ما برخورد می‌کنیم. حال با توجه به وضعیت جاری کشور، ریاست سازمان دستور دادند برای کنترل وضعیت قرارگاهی با 500 اکیپ تشکیل شود. در حال رصد و برخورد با متخلفین هستیم.

وی افزود: ما در همه موراد ورود کرده‌ایم که یکی از آنها آجیل است که در آن ورود داشته‌ایم و در حال برخورد هستیم. امروز در بازار امتناع از عرضه وجود دارد. همین امروز 4000 هزار تن پسته در انباری احتکار شده بود که کشف شد و با صاحب آن برخورد خواهیم کرد. این ناراحت کننده است که در حالی که مردم نیازمند هستند عده‌ای به چنین وضعی دست به احتکار می‌زنند.

معاون نظارت سازمان تعزیرات حکومتی تاکید کرد: امروز وقتی تمام قضات ما در بازار هستند به این دلیل است که با تمام متخلفان به شدیدترین نحو برخورد کنیم و در این گرانی کنار مردم باشیم.

نظرات

برای نوشتن نظر ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید

از حمایت شما متشکرم!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اخبار مرتبط

برنامه‌های تلویزیونی حواشی زلزله خوی و نقش فضای مجازی

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، محمد صادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی در برنامه فرامتن گفت: با توجه به اینکه ما از 13 مهر با اولین زلزله موا...

منتشر شده در ۱ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی ورود وزارت دفاع در حوزه خودرو

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، مصطفی طاهری، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در برنامه فرامتن گفت: وظایف کلی نیروهای مسلح مشخص است ول...

منتشر شده در ۱ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی بازار میوه شب عید

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، مصطفی دارایی نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان ایران در برنامه فرامتن گفت: از سال 85 ذخیره سازی میوه در کشور توسط دولت...

منتشر شده در ۱ هفته پیش