راهیان نور، فرهنگ جهاد و شهادت


برنامه جهان آرا در پخش دوشنبه شب خود به موضوع برگزاری اردوی راهیان نور و تاثیر آن در ترویج فرهنگ جهاد و شهادت پرداخته است.به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان، مدیر موسسه روایت سیره شهدا در برنامه جهان آرا گفت: راهیان نور، الگوهای تاثیرگذار ولایت مداری را برای عرصه های مدیریتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ترسیم و تصویر می کند تا همه از آنها استفاده کنند. این گنجینه تمام نشدنی باید شناخته و استخراج شود و فرآورده های ناب آن در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی افزود: فرهنگ جهاد و شهادت خودش دارای ظرفیتی است که دل ها را به سمت کربلای جبهه ها می کشاند و انسان ها را متحول می کند.

مدیر موسسه روایت سیره شهدا تاکید کرد: به مادر یکی از شهدا گفتم ما را نصحیتی کنی، گفت پسر شهیدم را در خواب دیدم که گفته کنار آب کارون بیا تا ملاقات کنیم، گفتم مادر، پسرت را می بینی؟ گفت: بار اول که نیست. امروز جبهه مقاومت اعم از فاطمیون و زینبیون، تکثیر همین فرهنگ دفاع مقدس هستند.

وی ادامه داد: راهیان نور، پیش نیاز اربعین بود زیرا از همان جنس و از همان فرهنگ به حساب می آید. مدل راهیان نور باید در جاهایی که شهدای مدافعان حرم جانشان را دادند هم پیاده شود. راهیان نور در داخل ایران تکثیر شده چه اینکه امروز گروه گروه به مرقد سردار دل ها می روند.

حجت الاسلام جوشقانیان خاطرنشان کرد: وقتی حزب بعث به ایران حمله کرد کشورهای خارجی سیم خاردار به ما نمی فروختند ولی شهید تهرانی و تهرانی ها بودند که موشک ساختند، امروز همان روند است که ادامه یافته و به پیشرفت منجر شده است. درس گرفتن از تاریخ اصلی اساسی و قرآنی است و باز کردن مسیری به نام راهیان نور، در همین راستا است.

وی توضیح داد: خانمی لهستانی که برای گردشگری به ایران آمده بود، با پای برهنه روی خاک مناطق عملیاتی راهیان نور نشسته بود، از او پرسیدم چرا اینگونه می کند؟ گفت من خیلی از جاهای دنیا را دیده ام، ولی این خاک به من آرامش می دهد.

مدیر موسسه روایت سیره شهدا در ادامه گفت: راهیان نور، شامه معنوی آدمی را باز می کند و عطر حقیقت را درک می کند. راهیان نور سبب شد که جنس شهید حججی ها تکثیر شود. شورای سیاستگذاری راهیان نور همواره این مسئله را رصد می کنند تا نقاط قوت و ضعف را دریابند. برخی سیاه نمایی می کنند ولی اینگونه نیست که راهیان نور عادی شده باشد. زیباترین صحنه های نشاط آفرین در راهیان نور دیده می شود.

نظرات

برای نوشتن نظر ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید

از حمایت شما متشکرم!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اخبار مرتبط

برنامه‌های تلویزیونی بررسی توافق ایران و عربستان

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، مسعود اسداللهی، کارشناس مسائل غرب آسیا در برنامه جهان آرا گفت: فقط یک بند توافق میان ایران و عربستان اعلام شده مبن...

منتشر شده در ۱ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی بررسی و معرفی کتاب‌های حوزه پیشرفت

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، محمد نمازی، دبیر جایزه کتاب روایت پیشرفت به عنوان یکی از مهمانان این برنامه گفت: تجربه های متفاوتی که در پیشرفت دا...

منتشر شده در ۲ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی پشت پرده سناریو بر هم ریختن مدارس

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، بیژن پیروز، عضو هیات علمی دانشگاه تهران در برنامه جهان آرا گفت: زن ها و دخترها بو را بهتر احساس می کنند و بیشتر تح...

منتشر شده در ۲ هفته پیش