ورود وزارت دفاع در حوزه خودرو


برنامه فرامتن به موضوع ورود وزارت دفاع برای ورود به مشکلات حوزه خودرو پرداخته است.به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، مصطفی طاهری، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در برنامه فرامتن گفت: وظایف کلی نیروهای مسلح مشخص است ولی هر جایی که کشور نیاز به کمک داشته باشد و ظریف خالی وجود داشته باشد این اجازه وجود دارد که اینها بتوانند کشور را کمک کند.

وی افزود: طبق صحبتی که ما با نیروهای مسلح داشته‌ایم متوجه شدیم که این مراکز ظرفیت‌های مختلفی و بسیار خوبی وجود دارد که یکی از آنها بحث خودرو است به همین دلیل ما با وزارت صمت گفته‌ایم که اگر نیازی وجود دارد می‌توانند طبق توافقی با وزارت دفاع همکاری کنند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: صنعت خودرو ما در طراحی و تکنولوژی بالا ضعیف است ولی در باقی بخش‌های پیشرفت‌های بسیاری داشته است و این موضوع در نیروهای مسلح دقیقا برعکس است. حال وقتی این دو به صورت مکمل هم وارد میدان شوند، مشکلات کشور حل خواهد شد.

وی ادامه داد: از چند سال گذشته صنایع دفاع مطرح کرده بود که حاضر به کمک در حوزه خودروسازی است. این اتفاق می‌توانست خیلی زودتر از اینها به وقوع بپیوندد. پس از تحریم‌ها 40 درصد از تولید خودروی ما کم شد و دلیل آن هم این بود که ما نمی‌توانستیم قطعات تامین کنیم که این موضوع می‌توانست از همان موقع توسط صنایع دفاع مرتفع شود. دولت قبل شاید تمایلی به ورود وزارت دفاع نداشته است.

طاهری خاطرنشان کرد: تا سال گذشته میزان نقش خودروسازی‌های دیگر غیر از ایرانخودرو و سایپا 7 درصد بوده است. در سال جاری به 15 درصد رسیده است و گردش مالی آنها 35 درصد کل است. حال ما با واردات خودرو تلاش کرده‌ایم بازار رقابتی شود.

علاقه‌مندان می‌توانند فایل کامل این برنامه را «اینجا» مشاهده کنند.

نظرات

برای نوشتن نظر ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید

از حمایت شما متشکرم!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اخبار مرتبط

برنامه‌های تلویزیونی پسته روی میز فرامتن

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، غلامرضا خدامی، رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تهران در برنامه فرامتن گفت: 270 قلم جنس خشکبار داریم که 70 قلم...

منتشر شده در ۱ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی حواشی زلزله خوی و نقش فضای مجازی

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، محمد صادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی در برنامه فرامتن گفت: با توجه به اینکه ما از 13 مهر با اولین زلزله موا...

منتشر شده در ۱ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی بازار میوه شب عید

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، مصطفی دارایی نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان ایران در برنامه فرامتن گفت: از سال 85 ذخیره سازی میوه در کشور توسط دولت...

منتشر شده در ۱ هفته پیش