افق در عزای سید الشهدا(ع)


شبکه افق سیما در ایام عزای امام حسین(ع) با دست پر مهمان خانه مخاطبین خود شده است.به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، شبکه افق سیما همچون سالیان گذشته با برنامه‌های متنوعی همچون پخش مراسم عزاداری ، پخش سخنرانی، برنامه ویژه دهه اول و دوم و همچنین مستندهای موضوعی برابر دیدگان مخاطبین قرار گرفته است.

 

«تکیه» شبکه افق بر پا شد

فصل سوم برنامه تلویزیونی «تکیه» از شب اول محرم به صورت زنده از شبکه افق روی آنتن می‌رود.

علی‌اصغر اصغرزاده، تهیه‌کننده برنامه، با اعلام این خبر گفت: نخستین فصل از «تکیه» سال ۱۳۹۹ روی آنتن رفت و امسال فصل جدید این برنامه برای سومین سال متوالی از شبکه افق پخش خواهد شد.

«تکیه» در واقع یک کشکول مناسبتی برای محرم است؛ برنامه‌ای که در آن از گفت‌وگو تا شعرخوانی و مداحی تعبیه شده و همه این‌ها در کنار هم فضای یک «تکیه» و روضه خانگی را برای مخاطبانش تداعی خواهد کرد.

اصغرزاده افزود: برنامه تکیه هر شب در سه بخش و با دو مجری بر روی آنتن شبکه افق می‌رود. بخش اول این برنامه با اجرای علیرضا امیدواریان شامل گفتگو با مادحین، هنرمندان و شاعران و بخش دیگر گفتگوی تخصصی با موضوع فلسفه قیام اباعبدالله با حضور دکتر علی غلامی استاد دانشگاه و اجرای مهدی آقاموسی است. همچنین روضه‌خوانی و عزاداری مداح اهل‌بیت (ع) حاج امیر عباسی پایان بخش «تکیه» هر شب خواهد بود.

این فصل از برنامه با مشارکت مرکز رسانه سازمان تبلیغات اسلامی و شبکه افق تهیه شده که از اولین شب محرم ساعت 23:30 روی آنتن می‌رود و روز بعد حوالی ساعت 13 از این شبکه بازپخش می‌شود.

برنامه «تکیه» به تهیه‌کنندگی علی‌اصغر اصغرزاده، تا شب سیزدهم ماه محرم ۱۴۴۴ از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

 

اجرای فصل سوم برنامه جاذبه با شاعر معروف

تولید فصل سوم برنامه «جاذبه» به تهیه‌کنندگی حمیدرضا صابونی، کارگردانی محسن حمیدزاده و اجرای حامد عسکری شاعر و نویسنده نام‌آشنای کشورمان به‌تازگی آغاز شده است و این برنامه به‌زودی روی آنتن شبکه افق خواهد رفت.

«جاذبه» که تولید شبکه افق برای ماه محرم و صفر است در فصل سوم و در ادامه رویکرد فصل‌های پیش، درپی ارتباط افراد با اهل بیت(ع) در سیر زندگی اجتماعی آنهاست.

حامد عسکری در فصل سوم این برنامه با گفت‌وگوهایی عمیق، شنونده قصه ‌اشکال مختلف ارتباط مهمانان با اهل بیت (ع) خواهد بود. ارتباطاتی که به‌واسطه نوع نگاه آنها یا گره‌هایی در زندگی‌شان به قصه تبدیل شده‌اند.

برنامه «جاذبه» تولید مشترک شبکه افق و مرکز رسانه سازمان تبلیغات اسلامی است که به‌زودی از شبکه افق پخش می‌شود.

اخبار تکمیلی این برنامه به‌زودی رسانه‌ای و منتشر خواهد شد.

 

پخش مراسم عزاداری

یکی دیگر از برنامه‌هایی که در شبکه افق به صورت ویژه به منظور ایام عزای سید و سالار شهیدان مورد توجه قرار گرفته است، پخش مراسم عزاداری با نوای سید رضا نریمانی و سخنرانی حجت الاسلامی علیرضا پناهیان است.

مخاطبین می‌توانند مراسم عزاداری با نوای سید رضا نریمانی را هر شب در ساعت 21:20 و سخنرانی حجت الاسلام پناهیان را هر شب ساعت 20:30 به تماشا بنشینند.

همچنین پخش چهارپایه خوانی حاج محمود کریمی نیز هر روز در دهه اول محرم ساعت 12 ظهر برابر دیدگان مخاطبین شبکه قرار خواهد گرفت.

 

مستندهای آیینی

یکی دیگر از برنامه‌هایی که شبکه افق سیما به منظور بهره هر چه بیشتر مخاطبین خود از ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در نظر گرفته است، پخش مستندهای به منظور آشنایی با مراسم‌های آیینی در مناطق مختلف کشور است که مخاطبین می‌توانند هر روز ساعت 17:30 آنها را به تماشا بنشینند.

نظرات

برای نوشتن نظر ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید

از حمایت شما متشکرم!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اخبار مرتبط

برنامه‌های تلویزیونی «تکیه» شبکه افق بر پا شد

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، علی اصغر اصغرزاده، تهیه کننده برنامه، با اعلام این خبر گفت: نخستین فصل از «تکیه» سال ۱۳۹۹ روی آنتن رفت و امسال فصل...

منتشر شده در ۱ هفته پیش