لباس ایرانی - اسلامی چه لباسی است؟


دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و مسئول کارگروه مد و لباس گفت: افزایش بکاربردن نمادهای ایرانی و اسلامی در لباس‌ها را سبک پوشش ایرانی و اسلامی می‌دانیم و از آن حمایت می‌کنیم.به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، دکتر سید مجید امامی در گفت‌وگوی ویژه برنامه تلویزیونی عیار شبکه افق که سه‌شنبه شب روی آنتن رفت با بیان اینکه گردش مالی بازار لباس در ایران 240 هزار میلیارد تومان است اظهار کرد:  حدود 50 هزار میلیارد تومان از این مبلغ قاچاق است.

وی افزود: سهم مواد اولیه در قیمت لباس بالاست بخاطر همین قدرت تولید داخل در مقابل پوشاک وارداتی ضعیف است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و مسئول کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به صنعت لباس در سطح جهانی خاطرنشان کرد: این صنعت متاثر از نظام سرمایه‌داری، به واسطه مُد خودش را بالا کشیده است.

وی ادامه داد: کارگروه مد و لباس یک شورای سیاستگذاری مُقنِن است و مصوبات آن با امضای وزیر، در حکم قانون است.

امامی گفت: می‌توان کت و شلوار را با سبک غیر عرفی (مثلا چاپ تصاویر دلار روی کت) پوشید اما کسی نمی‌رود کت و شلواری بپوشد که رویش عکس بناهای تاریخی ایران چاپ شده باشد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و مسئول کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در وزارت ارشاد، افزایش بکاربردن نمادهای ایرانی و اسلامی در لباس‌ها را سبک پوشش ایرانی و اسلامی می‌دانیم و از آن حمایت می‌کنیم.

وی افزود: چالش عمده لباس حجاب در ایران، به چالش عمده پوشاک بر می‌گردد چرا که لباس مجلسی هم به خاطر گرانی مواد اولیه، گران در می‌آید.

امامی با بیان اینکه برای تولید لباس حجاب مثل چادر مشکی، به کیفیت بالاتری  نیاز داریم که عامل گران‌تر بودن هم هست تصریح کرد: چادر با کیفیت تولید داخل، به نام چادر کُره‌ای در ایران عرضه می‌شود.

وی گفت: هزار میلیارد تومان به تولیدکنندگان چادر برای سرپا ماندن کارخانه داده شده که البته از محل بودجه عمومی نیست.

امامی از کاهش تعرفه واردات چادر مشکی از 43 به 10 درصد خبر داد و افزود: چون دیگر ارز نیمایی نداریم، این کاهش هنوز خودش را در بازار نشان نداده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و مسئول کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: قیمت تمام شده چادر باید آنقدر کاهش یابد که نیاز داخلی تامین شود.

نظرات

برای نوشتن نظر ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید

از حمایت شما متشکرم!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اخبار مرتبط

برنامه‌های تلویزیونی قاسم‌پور: متولی واحدی برای توانمندسازی خانواده‌های زن سرپرست نداریم

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، دکتر فاطمه قاسم پور در گفت وگوی ویژه برنامه این هفته عیار شبکه افق سیما با بیان اینکه اشتغال غیر رسمی غیر پایدار،...

منتشر شده در ۱ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی پاویون ویژه کالاهای ایرانی در آمازون

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، علی رضا پیمان پاک در گفت وگوی ویژه برنامه این هفته عیار شبکه افق با بیان اینکه کشورهای آفریقایی بازاری بکر و پرسود...

منتشر شده در ۲ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی شاه میرزایی: خلق پول و کاهش ارزش ریال؛ عامل اصلی تورم

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، علیرضا شاه میرزایی سه شنبه شب در گفت وگوی برنامه عیار شبکه افق سیما با بیان اینکه سیاست ارز ترجیحی یعنی اختصاص ارز...

منتشر شده در ۳ هفته پیش