درمان خشکی گلو


پزشک و متخصص طب سنتی از چرایی و راه‌های درمان خشکی گلو می‌گوید.به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، استاد تاجبخش پزشک و متخصص طب سنتی در برنامه انارستان درمورد علل خشکی گلو گفت: گوش، حلق و بینی با هم در ارتباط هستند و همانطور که میدانید پزشک متخصص این سه ناحیه هم یک نفر است.

وی افزود: ما معمولا با مسواک و قرقره آب نمک دهان و بینی را شستشو می‌دهیم که برخی هم رسم دارند که موقع وضو آب در بینی گرفته و تخلیه می‌کنند ولی کمتر کسی به گوش توجه  دارد.

این متخصص طب سنتی تاکید کرد: اگر در این ایام در محیطی قرار داشتید که بیمار کرونایی یا هر بیماری واگیردار دیگر در آن بود، تکه‌ای پیاز را همچون گوش پاک کن برش داده و داخل گوش بگذارند و البته به قدری نباشد که داخل گوش فرو رود.

وی در ادامه یادآور شد: یکی از بزرگترین ویژگی‌های پیاز این است که میکروب محیط را جذب میکند و همانطور که می‌دانید معصومین هم تاکید کرده‌اند که به هر شهر رفتید حتما پیاز آن شهر را بخورید که بر اساس همین روایت اگر در هر شهری بیماری واگیرداری وجود داشته باشد، حالت ضعیف شده آن در پیاز آن شهر هست که شما آن را خورده و به نوعی واکسینه می‌شوید.

دکتر تاجبخش در ادامه خاطر نشان کرد: یکی دیگر از چیزهایی که خشکی را برطرف میکند، قرقره کردن است. یک لیوان آب جوش را با یک قاشق غذاخوری عسل، یک قاشق غذاخوری آب لیموترش و یک چهارم قاشق غذاخوری زردچوبه و نمک را با هم ترکیب کرده و هم داخل بینی کشیده و هم در دهان قرقره کنید. یک بار در روز این کار را انجذام داده و الباقی محلول را نیز آرام میل کنید که بهترین دوا برای خشکی و بالا رفتن ایمنی بدن است.

نظرات

برای نوشتن نظر ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید

از حمایت شما متشکرم!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اخبار مرتبط

برنامه‌های تلویزیونی شربت زعفران

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، استاد تاجبخش پزشک و متخصص طب سنتی در برنامه انارستان ضمن توضیح در مورد راهکارهای تقویت قوای جسمانی بدن گفت: هر زما...

منتشر شده در ۱ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی دمنوش مداحان

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، دکتر تاجبخش پزشک و متخصص طب سنتی در برنامه انارستان گفت: در ایام محرم خشکی بیشتر غلبه پیدا می کند که در صورت بروز...

منتشر شده در ۱ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی طبع عصبانیت

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، دکتر ستاری پزشک و متخصص طب سنتی در برنامه انارستان در مورد خشم و عوامل آن گفت: افراد عصبانی برافروخته و با عضلات پ...

منتشر شده در ۲ هفته پیش