حجت‌الاسلام حزیراوی: هیئات منحرف بر مبنای اندیشه جدایی دین از سیاست بنا شده‌اند


برنامه جهان آرا در پخش دوشنبه شب خود به موضوع "بررسی ظرفیت اجتماعی هیات‌های مذهبی" پرداخت.به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، حجت‌الاسلام حزیراوی، قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان مهمان در برنامه جهان‌آرا گفت: از نظر اداره اماکن، هر هیئت مذهبی باید خودش را از نظر برگزارکننده معرفی کند؛ مسائل امنیتی و بهداشتی هم هست بنابراین هیئت‌ها باید از سازمان تبلیغات مجوز بگیرند. بیمه مسئولیت هم به هیئت‌داران ارائه می‌شود.

وی افزود: در حوادث اجتماعی مثل کرونا و سیل، اعضای هیئت‌های مذهبی در کنار اقشار مختلف مردم قرار گرفته‌اند و از ظرفیت هیئت برای امدادرسانی و کمک به آسیب‌دیدگاه استفاده کرده‌اند. همواره هم یک روحانی محور گروه‌های جهادی امدادرسان بوده است.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: فعالیت هیئت‌های مذهبی توسعه یافته به طوری که هیئت‌های دوستدار کتاب با محوریت تقویت فرهنگ مطالعه داریم، یا هیئت‌هایی که مهدکودک هم دارند و برنامه‌های کودک و نوجوان را اجرایی می‌کنند.

وی در پاسخ به سوال در مورد اینکه هیئت‌های مذهبی منحرف چطور رشد کرده‌اند، گفت: این هیئت‌ها بر مبنای اندیشه جدایی دین از سیاست و با ظاهری خیرخواهانه بنا شده‌اند که این طرز تفکر، ریشه‌های اجتماعی هم دارد. از انجمن حجتیه به تشیع انگلیسی رسیدیم و اگر خطرات این تفکر تبیین نشود، می‌تواند عمیق‌تر، موثرتر و نفوذی‌تر هم بشود.شیعه نوانگلیسی بخش ولایت فقیه را می‌پذیرد ولی در تحلیل بعضی رفتارهای او، شبهه ایجاد می‌کند.

حجت‌الاسلام حزیراوی تاکید کرد: برخی آمدند و این شبهه را مطرح کردند که آیا مجاز بودیم سرود سلام فرمانده را در کربلا اجرا کنیم یا نه؟ بر اساس فتوای رهبری و بعضی مراجع، هیچ شکی وجود ندارد که این موسیقی از نوع حلال بوده است.

وی در ادامه یادآور شد: نمی‌توان از مخاطب امروز هیئت انتظار داشت بدون گوشی تلفن همراه متصل به اینترنتش پای منبر حاضر شود یا به هیچ منبع دیگری توجه نکند؛ هیئت‌ها باید از این ابزارها استفاده کنند و تبلیغ را نه صرفا رساندن پیام، بلکه یک تفاهم بدانند.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه گفت: زنان می‌توانند درخواست مجوز برای ثبت هیئت‌های زنانه و مادرانه را بدهند و این مسئله باید فرهنگ‌سازی بشود. در رتبه‌بندی هیئت‌ها، در نظر گرفتن فضایی برای مشاهده زنده برنامه توسط زنان و همچنین پخش مستقیم آن در نظر گرفته‌ایم.

نظرات

برای نوشتن نظر ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید

از حمایت شما متشکرم!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اخبار مرتبط

برنامه‌های تلویزیونی حجت‌الاسلام تقوی: برخی اساتید قم به سخنان رحیم‌پور ازغدی اعتراض داشتند

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، حجت الاسلام سید رضا تقوی، رئیس پیشین و عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در برنامه شنبه شب جهان آرا گفت: نماز جمعه در...

منتشر شده در ۱ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی مسئله حجاب؟!

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، مقوله حجاب از دیرباز با تاریخ ملت ایران عجین شده است و صرفاً مسئله ای مربوط به دین اسلام هم نیست. به گفته بسیاری ا...

منتشر شده در ۲ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی لاریجانی: برجام موجب لو رفتن اسامی نخبگان کشورمان شد

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، برجام؛ توافقی که تلاش در مسیر آن تمام بخش های کشور را درگیر کرد و امروز عامل بسیاری از عقب افتادگی های ما در بعد ا...

منتشر شده در ۳ هفته پیش