مسئله پوشش زیر ذره‌بین فرامتن


برنامه فرامتن موضوع پوشش‌های نامتعارف در جامعه و همچنین مشکلات حوزه مد و لباس را مورد بررسی قرار داده است.به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، پوشش نامتعارف در سطح کشور مسئله‌ای فرهنگی و اجتماعی است که جامعه ما به دلیل الگو برداری از فرهنگ غرب زده، بیش از یک دهه به مدل‌های مختلف با آن درگیر است و یکی از بزرگترین عوامل به گفته بسیاری از کارشناسان نبود فرهنگ پوشش در داخل کشور است.

حمید رضا یوسفی‌فر، مسئول ساماندهی مد و لباس درباره ساز و کار ایجاد مدل‌های پوشاک ایران و میزان موفقیت این طرح‌ها گفت: برخی امروز می‌گویند که طرح‌های ایجاد شده عیب دارند. امروز برای جشنواره مد و لباس فجر طرح‌های بسیاری توسط تیم انتخاب که متشکل از افراد متخصص است، برگزیده شد تا بتواند در سان جامعه اسلامی ما باشد.

وی افزود: وقتی طراح آثار خود را ارائه می‌دهد، باید پرسید چه کسانی در کمیسیون ماده 4 هستند که تشخیص می‌دهند کدام مفید و کدام غلط است. برخی در آن کمیسیون متخصص هستند که حرفی در آن نیست ولی باقی چه کسانی هستند؟!

مسئول ساماندهی مد و لباس در ادامه گفت: در این 43 سال اتحادیه‌ها بدون کوچکترین لغزشی در حوزه مد و لباس فعال بوده‌اند و امروز در زمینه تجاری سازی طرح‌های جدید آمادگی کامل داریم تا همکاری لازم را داسته باشیم.

سید مجید امامی، دبیر شورای عالی فرهنگ عمومی در ادامه برنامه گفت: جشنواره فجر تمام شده و تمام طرح‌ها حتی نامزدهایی هم که بالا آمده بودند، طرح‌هایشان فروخته شد و همه به سمت تجاری سازی رفته است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: حال ما 3 میلیارد تومان هم از صندوق کارآفرینی امید به صورت نمادین به صاحبان برخی برند‌ها داده‌ایم تا طرح خود را تجاری سازی کنند. البته طراحی باید ارتقا پیدا کند ولی در شرایط کنونی طرح‌های موجود را حمایت کرده‌ایم و امروز نباید آدرس غلط بدهیم.

دبیر شورای عالی فرهنگ عمومی در ادامه گفت: برخی می‌گویند که در سال‌های گذشته اتحادیه پوشاک به عنوان یک بازوی کمک کننده در حوزه مد بوده است ولی بسیاری از فعالان شاکی هستند که در سال‌های گذشته هیچ کار مفیدی در این حوزه صورت نگرفته است.

نظرات

برای نوشتن نظر ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید

از حمایت شما متشکرم!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اخبار مرتبط

برنامه‌های تلویزیونی پنهان ماندن تسهیلات زیر 100 میلیارد تومان

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، ميثم خسروي كارشناس اقتصادي در برنامه انارستان گفت: مجلس در بند د تبصره 16، بانک مرکزی را موظف کرده است تا تمامی تس...

منتشر شده در ۱ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی واگذاری ورزشگاه به تیم‌های فوتبال پایتخت

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، ناصر امانی عضو شورای شهر تهران در برنامه فرامتن در مورد واگذاری دو ورزشگاه به تیم های استقلال و پرسپولیس گفت: سال...

منتشر شده در ۲ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی ایجاد وزارت بازرگانی بله یا خیر؟!

به گزارش شبکه افق سیما، محمد لاهوتی رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در برنامه فرامتن گفت: ادغام وزارت بازرگانی و صنایع که در سال 90 اجرا شد، هدفش کوچک سا...

منتشر شده در ۲ هفته پیش