بررسی میزان مالیات خانه‌های خالی


برنامه فرامتن با موضوع بررسی میزان مالیات خانه‌های خالی بر آنتن شبکه افق نقش بست.به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور درباره دلایل نگرفتن مالیات گفت: تا دو ماه دیگر برگه مطالبه‌ای که صادر کردیم، باز خواهد گشت و آن موقع مشکخص می‌شود که چند درصد مالیات داده‌اند.

وی افزود: اطلاعاتی که ما گرفته‌ایم، 577000 هزار خانه خالیست که آن هم دقیق نیست. حال از این آمار با پیامک‌هایی که به ذی نفعان داده شده، 67500 هزار نفر اعتراض دریافت کرده‌ایم و اعلام داشته‌اند که اطلاعات ما غلط به دست شما رسیده است. حال ما نمیدانیم، معترضین همین رقم می‌مانند یا در هیئت های حل اختلاف تعدادشان بیشتر هم می‌شود.

معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور ضمن اشاره به میزان مالیات دریافتی از خانه‌های خالی گفت: تا به امروز یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان مالیات از خانه‌های خالی گرفته شده است.

وی تاکید کرد: پیش‌بینی میشود اگر طبق اطلاعاتی که وزارت مسکن داده است این خانه‌ها واقعا خالی باشند، ۴ هزار میلیارد تومان مالیات می‌توانیم دریافت کنیم. حال البته ما به آن سازو کار کامل و جامعه هنوز نرسیده‌ایم. برخی خانه‌های خالی در واقع چند مالک داشته‌اند.

خانم پروانه اصلانی،‌ مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی درباره شناسایی خانه‌های خالی گفت: فرایند شناسایی این خانه‌ها به صورت عملیاتی در آمده است اما قطعا خود قانو گذار هم می‌دانسته که در یک بازه زمانی کوتاه نمی‌توان همه این افراد را شناسایی کرد.

وی افزود: البته باید به این نکته اشاره کرد که از این 2 میلیون و 500 هزار خانه خالی، 464000 باب آن در روستاهای خالی از سکنه هستند. ما در شهر تهران بیش از 70 درصد خانه‌های خالی را شناسایی کرده‌ایم. تا به امروز اطلاعات 600 هزار خانه خالی را به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال کرده‌ایم ولی با توجه به اینکه فرایند شناسایی ما به اتمام نرسیده این تعداد هم نهایی نشده است.

نظرات

برای نوشتن نظر ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید

از حمایت شما متشکرم!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اخبار مرتبط

برنامه‌های تلویزیونی پنهان ماندن تسهیلات زیر 100 میلیارد تومان

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، ميثم خسروي كارشناس اقتصادي در برنامه انارستان گفت: مجلس در بند د تبصره 16، بانک مرکزی را موظف کرده است تا تمامی تس...

منتشر شده در ۱ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی مسئله پوشش زیر ذره‌بین فرامتن

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، پوشش نامتعارف در سطح کشور مسئله ای فرهنگی و اجتماعی است که جامعه ما به دلیل الگو برداری از فرهنگ غرب زده، بیش از ی...

منتشر شده در ۱ هفته پیش
برنامه‌های تلویزیونی واگذاری ورزشگاه به تیم‌های فوتبال پایتخت

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، ناصر امانی عضو شورای شهر تهران در برنامه فرامتن در مورد واگذاری دو ورزشگاه به تیم های استقلال و پرسپولیس گفت: سال...

منتشر شده در ۲ هفته پیش