یاد شهدا در یادمان‌های دفاع مقدس


مجموعه مستند یادمان با موضوع آشنایی با یادمان‌های دفاع مقدس در مناطق عملیاتی در جدول پخش برنامه‌های شبکه افق قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، شاید به جد بتوان گفت یکی از بهترین کارهایی که در جهت زنده نگه داشتن یاد شهدا و ایام دفاع مقدس صورت گرفته، همین بازسازی مناطق عملیاتی به جهت بازدید عموم مردم و ترویج زیارت‌گاه هایی به همین منظور در همان مناطق است.

همین یادمان‌ها عاملی شده تا جوانان با حضور در این مناطق و قرار گرفتن در شرایط همان دوران با روحیات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بیشتر آشنا شده و با آنها انس بگیرند.

مجموعه مستند "یادمان" به منظور توجه به همین یادمان‌ها در جدول پخش برنامه‌های شبکه افق سیما قرار گرفته است.

این مجموعه مستند تولید موسسه‌ی فرهنگی هنری اندیشه‌ شهید آوینی است که به تهیه‌کنندگی محمد سلیمی و محمد فیاضی و همچنین کارگردانی محمد رضا آزادخاطر در 7 قسمت تهیه شده است.

این مستند با نگاهی به یادمان‌های دفاع مقدس، طی هفت قسمت به دنبال ارائه‌ نمایه‌ای نزدیک‌تر برای آشنایی بیشتر مخاطبان با فضای دفاع مقدس می‌باشد و در هریک از قسمت‌های مجموعه مستند «یادمان»، اطلاعاتی درباره‌ی یادمان‌ها از طریق تصاویر آرشیوی ارائه می‌گردد.

در این مجموعه‌‌ی مستند، به یادمان‌های مختلفی هم‌چون «هویزه»، «فتح‌المبین»، «طلائیه»، «فکه»، «شلمچه»، «اروند» و «مرصاد» پرداخته می‌شود.

علاقمندان به این مجموعه مستند می‌توانند هر هفته یکشنبه‌ها ساعت 19:30 و تکرار آن را روز بعد در ساعت‌های 06:30 و 12:00 در شبکه افق به تماشا بنشینند.

نظرات

برای نوشتن نظر ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید