1397/7/28
در بیست و دومین قسمت «حالا چی ها» می بینیم
گردش در باغ موزه مینیاتور
تصویر خبر
قسمت بیست و دوم مجموعه «حالا چی ها» با موضوع گردش در باغ موزه مینیاتور، شنبه 28 مهر از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مجموعه «حالا چی ها» درباره معرفی اماکن شهری که دارای جاذبه های گردشگری هستند، غذاهای ایرانی، کار و زندگی ایرانی و هر آنچه که سبک زندگی یک ایرانی را تشکیل می دهند ساخته شده است.

در بیست و دومین قسمت این مجموعه با عنوان «حالا کجا بریم؟»، گردش در باغ موزه مینیاتور موضوع برنامه خواهد بود.

باغ موزه مینیاتور تهران یکی از جاذبه‌های گردشگری نسبتا جدید در تهران است که متاسفانه به دلیل تبلیغات کم و نامناسب، کمتر شهروندی در پایتخت حتی اسم آن را شنیده است. فضای این باغ‌موزه تلفیقی از معماری مدرن و باغ‌سازی سنتی پارسی است.

باغ موزه مینیاتور تهران اولین موزه مینیاتوری کشور است که در سال ۱۳۹۲ افتتاح شده است و محیطی بسیار دلنشین دارد؛ در گالری این موزه که محیطی بسیار زیبا و مدرن دارد، تصاویری از آثار باستانی کشورمان که در فهرست میراث جهانی ثبت شده‌اند به نمایش در آمده است.

در محیط کاخ هم ماکت‌هایی بسیار زیبا از این آثار باستانی که با جزییات بسیار خوبی ساخته شده‌اند وجود دارد. ماکت‌های به نمایش درآمده شامل تخت جمشید، چغازنبیل، میدان نقش‌جهان اصفهان، پاسارگاد، تخت سلیمان، گنبد سلطانیه، ارگ بم، کلیساهای ارامنه، کوه و کتیبه بیستون، مجموعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی، بازار تبریز، آبشارهای شوشتر و گنبد قابوس در مقیاس یک بیست و پنجم هستند.

سید مهدی جوادی تهیه کننده و مصطفی کرمی و محمد شریفی کارگردان این مجموعه هستند که بیست و سومین قسمت آن را می توانید  شنبه 28 مهر ساعت 19:30 و تکرار آن را ساعت 15:30 روز بعد از شبکه افق ببینید.

 

 

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
81 نظر در انتظار تاييد