1398/9/18
پشت پرده BBC در «تله اسکرین» رو می شود
تصویر خبر
مستند «تله اسکرین» روایتی از تاریخچه شبکه بی بی سی و نقش آن در بحران های مختلف و اخبار غیر واقعی، یکشنبه 17 آذر از شبکه افق پخش می شود.

اختراع رادیو در اواخر قرن نوزدهم انقلابی در بحث خبررسانی به وجود آورد و مخاطبان اخبار مختلف را از صدها نفر به میلیون ها نفر رساند همچنین فاصله انتشار خبر از لحظه ایجاد تا رسیدن به مخاطبان، به صفر رسید البته این روند بعدا با اختراع تلویزیون و سپس ایجاد شبکه اینترنت و ابزارهای نوین، دچار تحولات شگرفی شد.

یکی از مهمترین بنگاه های خبری جهان در حال حاضر BBC است، نهادی که دارای شبکه های رادیویی و تلویزیونی و سایت های مختلف اینترنتی است و نقش مهمی در ایجاد تحولات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در کشورهای هدف دارد.

با اینکه بی بی سی تلاش می کند خود را بی طرف نشان دهد، اما روند جریان های خبری و اطلاع رسانی آن، گویای حقیقتی دیگر است.

مستند «تله اسکرین» که نام آن برگرفته از دستگاهی به همین نام در رمان مشهور جورج اورول یعنی «1984» است، می کوشد از طریق بررسی روند فعالیت BBC، به ابعاد پشت پرده جریان این بنگاه خبری بپردازد.

این مستند روایتی است از تاریخچه شبکه بی بی سی، نقش آن در بحران های مختلف و اخبار غیر واقعی که در حوادثی مانند انقلاب اکراین، 11 سپتامبر، حوادث سوریه، جنگ هشت ساله ایران منتشر کرده است.

مصطفی حریری کارگردانی «تله اسکرین» را بر عهده دارد که قرار است یکشنبه 17 آذرماه ساعت 5:30 از شبکه افق پخش شود.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد