1397/5/21
پخش مستندی درباره افزایش جمعیت از شبکه افق
تصویر خبر
مستند «دو تا کافی نیست؟» با موضوع فرزندآوری و نقش ایمان و توکل در تشکیل زندگی مشترک، یکشنبه 21 مرداد روی آنتن شبکه افق می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، در سال های دهه 70 تبلیغات فراوانی پیرامون لزوم فرزندآوری کمتر و بسنده کردن به دو بچه در بین خانواده های ایرانی صورت گرفت و البته هنوز آثار فرهنگی و اجتماعی سیاست های کاهش جمعیت در کنار مشکلات اقتصادی، مانعی بزرگ بر سر راه افزایش جمعیت محسوب می شود به طوری که بسیاری از خانواده های تازه تشکیل شده حتی بر سر اصل فرزندآوری هم شک و شبهه دارند و خیلی از آنها به یک بچه راضی اند.

مستند «دو تا کافی نیست؟» روایتی است از سیاست های جمعیتی طی سال های گذشته در کشورمان، سیاست هایی که بعد از دو دهه تشویق به کاهش، افزایش جمعیت را تبلیغ می کنند.

در این مستند می بینیم که زن و شوهری جوان بدون اتکا به منابع مالی کافی، زندگی مشترک تشکیل داده اند و حالا بعد از مدت کوتاهی اقدام به فرزندآوری می کنند. آنها از توکل به خدا سخن می گویند و اینکه چگونه این توکل و اعتماد، پشتوانه ای محکم برای تشکیل زندگی و بچه دار شدنشان شد.

مستند «دو تا کافی نیست؟» به نویسندگی و کارگردانی مهدی صدیقی و تهیه کنندگی محمدرضا کردلو، یکشنبه 21 مرداد ساعت 22:00 و تکرار آن ساعت 15:30 روز بعد از شبکه افق پخش می شود.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
31 نظر در انتظار تاييد