1397/1/25
پایگاه های نظامی آمریکا مهمانان ناخوانده در 800 نقطه جهان
تصویر خبر
مستند «مورجه خط اول جنگ سرد» روایتی از اهداف پشت پرده راه اندازی پایگاه های نظامی مختلف آمریکا در کشورهای مختلف، طی روزهای شنبه و یکشنبه این هفته از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، آمارها نشان می دهند ایالات متحده آمریکا بین 700 تا 800 پایگاه نظامی را در سراسر جهان کنترل یا مدیریت می کند.

این پایگاه های نظامی گرچه به منظور تأمین اهداف نظامی طراحی شده اند اما از آنها برای پیشبرد اهداف اقتصادی و سیاسی نظام سرمایه داری آمریکا نیز استفاده می شود.

در این بین مردم کشورهایی که پایگاه های نظامی ایالات متحده در آنها احداث شده اند، همواره نسبت به تبعات منفی و آثار مخرب آن معترض هستند با این حال رسانه های غربی تلاش می کنند این اعتراضات را در سکوت خبری، کنترل و سانسور کنند.

مستند «مورجه خط اول جنگ سرد» روایتی است از این فریبکاری دولت آمریکا و تلاش های رسانه ای برای لاپوشانی اهداف پشت پرده از راه اندازی پایگاه های نظامی مختلف در اقصی نقاط جهان.

این فیلم در دو قسمت از شبکه افق پخش می شود؛ قسمت نخست ساعت 23 شنبه 25 فروردین و قسمت دوم نیز روز یکشنبه در همین ساعت، ضمن اینکه تکرار آن هم روز بعد ساعت 16:30 پخش خواهد شد.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
6 نظر در انتظار تاييد