1397/4/20
وقتی قانون پشت مستاجرهاست
تصویر خبر
چهارمین قسمت مستند «اصل 31» درباره سیاست های تامین مسکن در ایران طی دوره های مختلف، سه شنبه 19 تیر از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، اصل 31 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بر حق داشتن مسکن برای هر فرد و خانواده ایرانی تاکید دارد؛ در این اصل آمده است: « داشتن مسكن متناسب با نياز، حق هر فرد و خانواده ايراني است. دولت موظف است با رعايت اولويت براي آنها كه نيازمندترند به خصوص روستانشينان و كارگران زمينه اجراي اين اصل را فراهم كند»

دولت های مختلفی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر سر کار آمده اند هر یک تلاش کرده اند با ارائه راهکارهایی، برای تحقق اهداف این اصل قانون اساسی گام هایی بردارند ولی هر کدام با مشکلات زیادی مواجه بوده اند.

با توجه به افزایش جمعیت کشور طی سال های متمادی و نیز گسترش شهرنشینی در دهه های اخیر، نیاز به مسکن در ایران رو به فزونی نهاده ولی در عین حال تامین مسکن برای این جمعیت، با این سرعت پیش نرفته است.

مجموعه مستند «اصل 31» در گفت وگو با کارشناسان، به سیاست های تامین مسکن در ایران و طی دولت های مختلف می پردازد؛ در این مسیر به دیدگاه های مختلف دولتی در زمینه رفع فقر و محرومیت هم اشاره می شود، دیدگاه هایی که گاه متضاد با واقعیت های موجود در جامعه بوده اند.

خانه فرهنگ و رسانه ثائر مجری تولید این مجموعه مستند است که در شبکه افق تهیه شده و دومین قسمت آن را می توانید سه شنبه 19 تیر ساعت 20:00 از شبکه افق ببینید.

تکرار «اصل 31» هم روز بعد ساعت 7:30 روی آنتن می رود.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
68 نظر در انتظار تاييد