1398/9/18
همراه با شیردلان ایرانی «پای پیاده روی آب»
تصویر خبر
مستند «پای پیاده روی آب» با موضوع حضور نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس و نقش آمریکا در دوران جنگ تحمیلی، دوشنبه 18 آذرماه از شبکه افق پخش می شود.

مستند «پای پیاده روی آب» روایتی است از ماجرای وارد شدن سپاه به عمليات هاي مقابله به مثل دريايي در دوران دفاع مقدس که با فرمي متفاوت انجام می شد.

در این مستند همچنین به دلاوری های شهيد نادر مهدوي و يگان تحت امرش هم اشاره می شود؛ او فرماندهي يگاني را در سالهاي 65 و 66 بر عهده داشت كه پس از انجام تعداد قابل توجهي عمليات مقابله به مثل به شدت از طرف آمريكايي ها مورد رهگيري قرار گرفته و سرانجام در شب 16 مهر 1366 در حالي كه از سوي پنج هلي كوبتر آمريكايي مورد حمله قرار گرفت موفق به ساقط كردن يكي از آنها شد اما به اسارت نیروهای آمریکایی درآمد و بعد از شكنجه بر روي عرشه ناو به شهادت رسید.

«پای پیاده روی آب» مستندی است روایی از زبان آمریکایی‌ها؛ محوریت داستان را یک خبرنگار دورگه آمریکایی بر عهده دارد که با یکی از دستیاران وزیر دفاع آمریکا در ارتباط است. در صحبت‌های این خبرنگار به شب 17 مهر که وزیر دفاع وقت آمریکا خلع می‌شود اشاره می‌شود و سپس جریان ناوهای آمریکایی و شهید شدن نادر مهدوی و بیژن گرد از زبان این خبرنگار به نقل از نزدیکان وزیر دفاع آمریکا بیان می‌شود.

این مستند به تهيه كنندگي حسين ساختمانيان و نويسندگي و كارگرداني داوود مراديان به سبك مستند داستاني متكي بر كاميك استريپ و در گروه تلويزيوني سپاه است که دوشنبه 18 آذرماه ساعت 21:00 و تکرار آن ساعت 13:30 روز بعد از شبکه افق پخش می شود.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد