1396/11/22
همراه با شبکه افق «در برابر طوفان»
تصویر خبر
دهمین قسمت مجموعه «در برابر طوفان» روایتی مستند از تاریخ سیاسی و اجتماعی دوران حکومت محمدرضا شاه، یکشنبه 22 بهمن ماه روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران در دوران معاصر دارای فراز و نشیب های فراوانی است، در واقع از زمانی که سلسله پهلوی بنیان نهاده شد تا زمان سقوط محمدرضا شاه و سرنگونی پهلوی، ایران آنقدر دستخوش تغییرات فراوان شد که صدها جلد کتاب می توان در این رابطه به رشته تحریر در آورد.

فیلمسازان و مستندسازان بسیاری طی سال های بعد از پیروزی انقلاب سعی کرده اند بخشی از این تاریخ را به تصویر بکشند، برخی با داستان گویی و بعضی با تصاویر مستند و اینک، مجموعه مستند «در برابر طوفان» روایتگر تاریخ سیاسی و اجتماعی پهلوی دوم  از زمان پادشاهی محمدرضا پهلوی تا انقلاب  اسلامی به مناسبت دهه فجر انقلاب قرار است از شبکه افق پخش شود.

در این مجموعه تصاویر و صداهای دیده و شنیده نشده ای از تاریخ معاصر کشورمان گردآوری شده و در کنار هر یک، توضیحاتی نیز به فراخور ارائه می شود.

استفاده از تصاویر آرشیوی رادیو و تلویزیون ملی ایران در زمان رژیم سابق و شبکه های خارجی و نیز گفتار متن ناصر طهماسب از جمله ویژگی های این مجموعه مستند به شمار می رود که خود، تاریخی مستند و تصویری از دوران حکومت چند ده ساله محمدرضا شاه محسوب می شود.

مهدی نقویان کارگردانی «در برابر طوفان» را بر عهده داشته که طی دهه فجر امسال هر روز ساعت 18:00 از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم ساعت 5:00 روز بعد روی آنتن می رود.

 

 

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
17 نظر در انتظار تاييد