1397/5/12
همراه با مقاومت مردمی عراق در مستند «ابوضرغام»
تصویر خبر
مستند «ابوضرغام» درباره مبارزان علیه داعش و گروه های تکفیری، شنبه 13 مرداد از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مستند «ابو ضرغام» اثری از وحید فراهانی درباره یک ژنرال عراقی که چهره ای شاخص در مقاومت و حشد الشعبی این کشور به شمار می رود روی آنتن می رود.

نکته جالبی که در مورد او دیده می شود، شجاعت و جسارت مثال زدنی این فرمانده ارتش است طوری که در اکثر عملیات ها در خط مقدم حمله حضور دارد و معمولا ابوضرغام و نیروهایش هستند که مستقیم به قلب دشمن می زنند و خط را می شکنند؛ جوری که هر جایی فتح می شود نام این لشگر و فرمانده آن یعنی ابوضرغام را بر دیوارهای آن می نویسند. ابوضرغام ابتدا یک نیروی داوطلب سپاه بدر بود و علیه رژیم دیکتاتوری صدام فعالیت می کرد و بعد از حمله آمریکا نیز در برابر متجاوزین آمریکایی مقاومت می کند.

بعد از اتفاقات سوریه و بالا گرفتن آتش جنگ در آن کشور، به جمع مدافعان حرم در سوریه می پیوندد تا این که داعش در عراق شروع به فعالیت های تروریستی می کند و او به عنوان یکی از فرماندهان نظامی در عراق شروع به فعالیت و مبارزه علیه تکفیری ها می کند.

ابوضرغام که سابقه حضور در پلیس و فرمانداری بصره را داشته است، بعد از آزادسازی شهرهای مختلف عراق به فرماندهی پلیس محلی عراق رسید که وظیفه تامین امنیت داخلی کشور را بر عهده دارد؛ او یک ارتشی تمام عیار است و ظاهر او کاملا نظامی است اما در عین حال بسیار اهل تقوا و مراقبه است و شدیدا به اندیشه انقلاب اسلامی ایران معتقد است و به رهبری ایران و حاج قاسم ارادت دارد.

مستند «ابوضرغام» به کارگردانی وحید فراهانی و تهیه کنندگی سید هاشم موسوی، محصول گروه تلویزیونی روایت فتح، شنبه 13 آبان ساعت 21:00 از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم ساعت 8:30 روز بعد روی آنتن می رود.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
88 نظر در انتظار تاييد