1397/4/20
همراه با «سید روح الله» در کوچه های قلعه حسن خان
تصویر خبر
مستند «سید روح الله» درباره فعالیت های یکی از فعالان جبهه فرهنگی انقلاب، دوشنبه 18 تیرماه روی آنتن شبکه افق می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مستند «سید روح الله» به کارگردانی محمد فرج صالحی و تهیه کنندگی مهدی مطهر، دوشنبه این هفته از شبکه افق پخش می شود.

به گفته صالحی کارگردان این اثر، شخصیت سید روح الله میر شاه محمد، فردی دغدغه مند بود که برای رسیدن به هدف مقدسی که انتخاب کرده بود، حتی از اموال خودش هزینه می کرد.

بنا به گفته کارگردان «سید روح الله» او یک معلم جوان در آموزش و پرورش بود که با هدف تاثیرگذاری فرهنگی روی نوجوانان ساکن منطقه قلعه حسن خان فعالیت‌های زیادی داشت، سید روح الله با حضور حدود 20 نفر از آنها گعده‌های علمی، فرهنگی و ورزشی تشکیل می داد تا از این طریق وظیفه خود را در جبهه فرهنگی انقلاب به خوبی ایفا کند.

توصیه رهبری به جوانان که تحصیل، تهذیب و ورزش خواسته ایشان از این قشر است، سرلوحه برنامه های این فعال فرهنگی بود و او تلاش می کرد این سه ویژگی را در نوجوانان و جوانان فعال کند.

به گفته محمد فرج صالحی کارگردان این مستند، سید روح الله از هیچ ارگان یا سازمانی کمک مالی دریافت نمی کرد و با برخی فعالیت‌های هنری و اقتصادی تلاش می‌کرد هزینه‌های اینگونه فعالیت ها را تامین کند.

سرانجام این فعال فرهنگی بعد از سال ها فعالیت و در حالیکه تنها 30 سال سن داشت درگذشت اما راهی که در پیش گرفته بود، توسط دیگران ادامه یافت.

«سید روح الله» کاری از خانه مستند انقلاب اسلامی، دوشنبه 18 تیرماه ساعت 19:00 و تکرار آن ساعت 10:30 روز بعد از شبکه افق پخش می شود.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
68 نظر در انتظار تاييد