1397/2/25
همراه «با کریمان» در راهپیمایی اربعین
تصویر خبر
پانزدهمین قسمت مستند «با کریمان» با موضوع اقدامات بهداشتی و درمانی برای راهپیمایی بزرگ اربعین در استان ایلام و منطقه مرزی مهران، سه شنبه 25 اردیبهشت از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، «با کریمان» عنوان مستندی است درباره فعالیت های خیریه در اقصی نقاط کشورمان و توسط مردمی که بی چشمداشتی، تنها در راه کمک به همنوعانشان گام بر می دارند.

داستان پانزدهمین قسمت در غرب کشور روایت می شود؛ حدود 80 سال قبل، بنابر مصوبه هیئت دولت، نام روستای حسین آباد به ایلام تغییر یافت، منطقه ای که به سرعت به شهری بزرگ تبدیل شد.

در پس زیبایی های طبیعی استان ایلام، دردهایی از گذشته به خصوص هشت سال تهاجم دشمن بعثی به جا مانده که شاید کمتر به آنها توجه می شود، بسیاری از مردم این منطقه در دوران جنگ همپای رزمندگان اسلام ایستادند و به دفاع از میهن اسلامی پرداختند.

درست زمانی که سایر مناطق در امنیت، به دنبال توسعه بودند مردم ایلام در بی امنی کامل با مرگ دست و پنجه نرم می کردند و نه تنها توسعه ای را شاهد نبودند بلکه اندک زیرساخت های خود را هم از دست دادند؛ در حوزه بهداشت و درمان، ایلام با چند مشکل اساسی دست به گریبان است و در این بین، خیرین نیک اندیش هستند که پا پیش گذاشته و با توسعه مراکز درمانی، به دنبال جبران عقب ماندگی های موجود هستند.

در این برنامه همچنین به برپایی بیمارستان های صحرایی و تیم های اورژانسی طی راهپیمایی بزرگ اربعین اشاره می شود که استان ایلام، بخشی از مسیر کسانی است که با پای پیاده برای رسیدن به عتبات عالیات عزم سفر کرده اند و از مرز مهران به کشور عراق وارد می شوند یا از این مسیر باز می گردند.

پانزدهمین قسمت مجموعه «با کریمان» تهیه کنندگی محمدعلی فارسی و کارگردانی مهدی فارسی، سه شنبه 25 اردیبهشت ساعت 18:30 و تکرار آن ساعت 13:00 روز بعد از شبکه افق پخش می شود.

 

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
23 نظر در انتظار تاييد