1397/7/21
می سازیم تا ساخته شویم
تصویر خبر
مستند «می سازیم تا ساخته شویم» روایتی از فعالیت گروه های جهادی برای بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه، شنبه این هفته روی آنتن شبکه افق می رود.

21 آبان ماه سال گذشته بود که زلزله ای نسبتا قوی منطقه ازگله در استان کرمانشاه و دیگر شهرهای اطراف آن و بسیاری از استان های کشورمان را لرزاند، زمین لرزه ای با گستره وسیع و در عین حال مخرب برای بخشی از مردم عمدتا روستانشین یا ساکن شهرهای کوچک کرمانشاه.

در این مستند تعدادی از هم وطنانمان جان خود را از دست دادند و خانواده های بسیاری بی خانمان شدند.

وسعت خرابی ها به حدی بود که برای آواربرداری و ساخت مجدد خانه ها، عزمی ملی طلب می کرد، جایی که دولت و مردم باید دست به دست هم می دادند تا هر چه سریع تر سرپناهی برای زلزله زده ها فراهم شود.

مستند «می سازیم تا ساخته شویم» روایتی است از فعالیت گروه های جهادی که از همان آغازین روزهای وقوع زلزله، راهی کرمانشاه و منطقه ازگله شدند تا به یاری هم نوعانشان بپردازند، آن هم به سرپرستی مردی به نام سید بهزاد پدیدار که تجربه حضور در این استان و غرب کشور را داشته آن هم در دوران دفاع مقدس زمانی که کشور باز هم نیاز به یاری داشت.

در این مستند همچنین شاهد روایتی متفاوت از بازدید رهبر معظم انقلاب به مناطق زلزله زده کرمانشاه خواهیم بود.

«می سازیم تا ساخته شویم» در شبکه افق سیما تهیه شده و شنبه 21 مهرماه ساعت 21:00 و تکرار آن ساعت های 1:30 و 11:00 روز بعد از همین شبکه پخش خواهد شد.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
162 نظر در انتظار تاييد