1398/2/22
من «علی» یک روحانی هستم
تصویر خبر
نخستین قسمت مجموعه «سفیران هدایت» با موضوع فعالیت های تبلیغی طلبه ای جوان در کمپ ترک اعتیاد از شبکه افق پخش می شود.

مجموعه آموزشی سفیران هدایت با هدف «تربیت مبلغ جهت نشر احکام و معارف اسلامی در سطح عموم برای مناطق مورد نیاز» در حوزه علمیه قم طراحی شده و چندین سال از فعالیت مدارس آن می گذرد.

طلابی که در مدارس سفیران هدایت تحصیل می کنند در مدت 5 تا 6 سال در علوم حوزوی مانند صرف، نحو، منطق، بلاغت، فقه و اصول تا بالاتر از سطح لمعه رشد کرده و در مباحثی مانند تفسیر قرآن کریم، نهج البلاغه، تاریخ و سیره حضرات معصومین(ع9، کلام اسلامی و شبهات، شناخت ادیان و فرق و شیوه های مختلف تبلیغی در حد نیاز یک مبلغ دینی آموزش می بینند.

مدیریت مساجد و امامت جماعت، بیان مسائل شرعی، موعظه و تبلیغ با توجه به نیازهای منطقه ای، اداره جلسات موالید و عزاداری معصومین(ع)، برگزاری جلسات آموزش و قرائت قرآن، اداره کلاسهای دینی و عربی مدارس آموزش و پرورش و همچنین راهنمایی و هدایت جوانان و نوجوانان در امور دینی توانایی هایی است که این طلاب پس از پایان تحصیلات کسب می کنند.

مجموعه مستند «سفیران هدایت» داستان طلابی است که با همین عنوان راهی مراکز مختلف می شوند تا به کار تبلیغ بپردازند.

در نخستین قسمت، با طلبه جوانی که خود را «علی» معرفی می کند، همراه خواهیم بود که به یکی از مراکز نگهداری معتادان مواد مخدر به نام موسسه «رهجویان امید» اعزام شده تا به برگزاری کلاس های قرآنی و دینی برای آنها بپردازد.

مصاحبه با برخی از مددجویان این موسسه در مورد تاثیر حضور یک روحانی در میان آنها و همچنین شیوه های تبلیغی این طلبه جوان، بخش های مختلف مستند «سفیران هدایت» را تشکیل می دهد.

سید محمد حسین هاشمی تهیه کننده و سید محمدرضا هاشمی کارگردان این مجموعه هستند که به همت موسسه فیلمسازی رسانه یاسین فیلم تولید شده است.

نخستین قسمت مجموعه «سفیران هدایت» شنبه 21 اردیبهشت ساعت 21:00 و تکرار آن ساعت 11:00 روز بعد از شبکه افق پخش می شود.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد