1397/6/24
معراج روح در محضر بهاءالدینی
تصویر خبر
مستند «معراج روح» با موضوع احوال و سیره زندگانی مرحوم آیت الله سید رضا بهاءالدینی، شنبه 24 شهریور از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، طایفه ای که آیت الله بهاءالدینی به آن منتسب بودند، نسل اندر نسل به امام زین العابدین(ع) می رسند؛ برخی افراد این خاندان در شمار علمای برجسته و عده ای عهده دار تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) بوده اند.

مرحوم آیت الله سید رضا بهاءالدینی در خانواده ای عالم و عالم زاده متولد شد؛ دو ساله بود که برای آموختن حمد و سوره به مکتبخانه رفت؛ پس از فراگیری حمد و سوره، اذان و اقامه را آموخت و سپس قرائت قرآن را فرا گرفت و پس از آن به تعلیم خواندن و نوشتن پرداخت.

در نوجوانی در درس آیت الله عبدالکریم حائری یزدی حاضر شد؛ استادان اخلاق او که از نوجوانی از آنها بهره برده، آیت ‌الله ابوالقاسم قمی و شیخ علی صفایی بودند.

شهید مرتضی مطهری، آیت الله احمد جنتی، مرحوم آیت الله علی مشکینی، و آیت الله محمد فاضل لنکرانی از جمله شاگردان این عالم برجسته محسوب می شوند.

آیت الله بهاءالدینی در بیست و هشتم تیرماه سال ۱۳۷۶ هجری شمسی در شهر قم درگذشت و در حرم فاطمه معصومه(س) و در کنار قبر استادش آیت الله عبدالکریم حائری یزدی به خاک سپرده شد.

مستند «معراج روح» درباره احوال و سیره زندگانی این عالم برجسته است؛ مصاحبه با شخصیت هایی همچون آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران و برخی از شاگردان او بخش های مختلف این مستند را تشکیل می دهد.

احمد عبدالرحیمی نویسنده و کارگردان این مستند است که شنبه 24 شهریور ساعت 22:30 از شبکه افق پخش می شود.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
167 نظر در انتظار تاييد