1397/3/23
مسلمانان آندلوسی از هشت قرن تاریخ خود می گویند
تصویر خبر
مستند «آندلوس» طی دو قسمت با موضوع تاثیر مسلمانان بر فرهنگ، هنر و اجتماع اسپانیا و اروپا طی قرون وسطی، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه از شبکه افق پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مستند «آندولس» در دو قسمت و درباره دوره اسلام در اسپانیا که به دوران طلایی تاریخ این کشور معروف است ساخته شده است.

در این مستند می بینیم که مسلمانان حدود هشت قرن بر بخش هایی از اروپا از جمله آندلس حکومت کردند و توانستند بسیاری از معیارهای زندگی، علم، هنر و صنعت را در این قاره به رشد و شکوفایی برسانند.

دانشمندان اسلامی، علوم جدید را برای مسیحیان قرون وسطی تبیین کردند و هنرمندان مسلمان هم آثاری را به وجود آوردند که بعد از این همه سال پ به عنوان نمادی از اوج فرهنگ و تمدن اسلامی خودنمایی می کند.

مروری بر جشن ها، هنرها و آثار تاریخی دوران حکومت مسلمانان بر این کشور و تاثیرات حضور اسلام در قاره اروپا، بخش های مختلف این مستند را تشکیل می دهد همچنین با اساتید دانشگاه و کارشناسان فرهنگی و تاریخی، نیز گفت وگو شده است.

هاوارد اندرسون تهیه کننده و راجر توماس کارگردان «آندلوس» هستند که طی روزهای 23 و 24 خرداد ساعت 20:00 از شبکه افق پخش می شود.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
163 نظر در انتظار تاييد