1398/1/25
مردی که نمی خواست کشورش وابسته بماند
تصویر خبر
مستند «کارآفرینان» با موضوع فعالیت های اقتصادی محمد علی رجالی از کارآفرینان قدیمی ایران، شنبه 24 فروردین از شبکه افق پخش می شود.
بر خلاف تصور بسیاری از مردم، ثروت و دین مداری هیچ منافاتی با هم ندارند چه اینکه در آیات و روایات معتبر می خوانیم یکی از نشانه های مومن، کسب رزق حلال است؛ رزقی که اگر همراه با پرداخت وجوهات شرعیه و انفاق باشد وعده چند برابر شدن آن هم در قرآن آمده است.

مجموعه «کارآفرینان» در این قسمت به فعالیت های اقتصادی و کارآفرینی علی محمد رجالی می پردازد؛ او عنوان می کند پول و ثروتش به بهای 60 سال کار مداوم در چهار فصل سال به دست آمده و عمری را در این راه صرف کرده است.

این مرد کارآفرین که دست به کارهای مختلفی زده و تجربیات اقتصادی زیادی دارد، از دوران مدرسه خود می گوید و زمانی که آرزوهای زیادی در سر داشت ولی دست هایش خالی بودند؛ به تدریج او آموخت که چگونه می تواند به کسب رزق حلال بپردازد و به دیگران نیز خدمت کند.

او موسس اولین خط تولید موکت در ایران است که آن را با هدف جلوگیری از واردات بی رویه و اشتغال زایی انجام داد.

«کارآفرینان» به نویسندگی و کارگردانی فاطمه سادات محمودپور و تهیه کنندگی محمد علی فارسی، شنبه 24 فروردین ساعت 19:30 و تکرار آن هم ساعت یک بامداد روز بعد از شبکه افق پخش می شود.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد