1397/4/16
شیرمردان دریا «ایستاده بر موج»
تصویر خبر
مستند «ایستاده بر موج» روایتگر تجدید دیدار رزمندگان عملیات مقابله به مثل طی دوران دفاع مقدس در مرکز فرماندهی منطقه دوم نیروی دریایی، شنبه 16 تیر از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، «ایستاده بر موج» مستندی است در مورد = تجدید دیدار رزمندگان عملیات مقابله به مثل در مرکز فرماندهی منطقه دوم نیروی دریایی، عملیاتی که برای به مقابله مستقیم ایران و ایالات متحده مربوط می شد.

داستان از این قرار بود که در جریان دفاع مقدس و زمانی که همه قدرت های بین المللی به طرفداری از صدام علیه انقلاب هم پیمان شده بودند، دولت آمریکا تصمیم گرفت به طور مستقیم وارد عمل شود و درگیری رو در رو با رزمندگان اسلام را شروع کند، در آن برهه نیروهای ایرانی از سلاح های پیشرفته ای در مقابله با ناوهای جنگی آمریکایی برخوردار نبودند به همین دلیل تصمیم گرفتند بر خلاف نبردهای کلاسیک، تهاجم به کشتی های بزرگ جنگی آمریکا را با استفاده از قایق های کوچک و تندرو انجام دهند.

علاوه بر این تصاویری مستند از درگیری میان رزمندگان اسلام در خلیج فارس با نیروهای مهاجم به نمایش در می آید، همچنین بر این با سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران نیز مصاحبه شده است.

این مستند کاری است از مهدی مطهر به عنوان تهیه کننده که مصطفی آتش مرد کارگردانی آن را بر عهده داشته است.

«ایستاده بر موج» را می توانید شنبه 16 تیر ساعت 18:00 و تکرار آن را ساعت 11:00 روز بعد از شبکه افق تماشا کنید.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
68 نظر در انتظار تاييد