1398/2/26
سفیر هدایت از کامرون
تصویر خبر
چهارمین قسمت مجموعه مستند «سفیران هدایت» با موضوع ترجمه تفسیر قرآن به زبان فرانسه توسط طلبه ای کامرونی از شبکه افق پخش می شود.

طلاب و روحانیون با تحصیل در حوزه های علوم دینی به سفیرانی تبدیل می شوند برای تبلیغ دین الهی و مبلغان کلام وحی تا با آنچه در حوزه ها آموخته اند، دیگران را هم به مسیر صحیح زندگی دعوت کرده و هدایت را برایشان به ارمغان بیاورند.

«سفیران» هدایت به فعالیت های مختلف روحانیون برای اقشار آسیب پذیر می پردازد و در هر قسمت هم یک روز از فعالیت های تبلیغی این روحانیون به نمایش در می آید.

در چهارمین قسمت این مجموعه، می بینیم که یک مسلمان کامرونی برای یادگیری احکام و تفسیر به ایران می آید و سال ها در شهر قم به تحصیل مشغول می شود.

این طلبه جوان که «ماکومیه» نام دارد پس از آشنایی با تفسیر نورالقرآن نوشته آیت الله فقیه ایمانی به زبان انگلیسی، اقدام به ترجمه آن به زبان فرانسه می کند.

گفت وگو با ماکومیه و همچنین سکانس هایی از زندگی خانواده اش که چطور در میانه تبلیغ، بخشی از وقتش را به همسر و فرزندش اختصاص می دهد بخش های مختلف مستند «سفیران هدایت» را تشکیل می دهد.

سیدمحمدرضا هاشمی کارگردانی این مجموعه مستند را که سید محمد حسین هاشمی تهیه کننده آن است بر عهده دارد.

چهارمین قسمت «سفیران هدایت» برای پخش از شبکه افق در روز چهارشنبه 25 اردیبهشت ساعت 21:00 در نظر گرفته شده و تکرار آن هم ساعت 11:00 روز بعد روی آنتن می رود.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد