1396/12/21
سایه اقتصاد بر ورزش قهرمانی
تصویر خبر
مستند «نمایشی به قیمت جان» داستان پشت صحنه رقابت های ورزشی حرفه ای و سیطره اقتصاد بر ورزش، دوشنبه 21 اسفند روی آنتن شبکه افق می رود.

هر ساله هزاران نفر به تماشای مسابقات توردوفرانس می ایستند و یک میلیارد نفر هم از طریق رادیو و تلویزیون آن را می بینند، مسابقه فوتبال میان بارسلونا و رئال مادرید هم هر ساله بیش از 400 میلیون تماشاگر دارد.

مسابقات ورزشی دیگر هم همین گونه هستند و جزو پر بیننده ترین برنامه های تلویزیون به شمار می روند ولی بسیاری از مردم نمی دانند پشت صحنه این مسابقات چه اتفاقاتی می گذرد.

ورزش امروز به یک صنعت تمام عیار تبدیل شده ولی سرنوشت همه ورزشکاران، آنطور که مردم تصور می کنند نیست؛ آنها در زمان بازنشستگی وضعیتی متفاوت از دوران قهرمانی شان دارند زیرا تقاضای بازار و قانون تجارت ارزشی به مراتب بیش از ورزشکاران دارد.

ورزشکاران حرفه ای باید بیشتر تمرین کنند تا رضایت خاطر تماشاگران و صد البته صاحبان باشگاه ها را تامین کنند؛ اقتصاد ورزش را تحت تاثیر قرار داده و این مسئله فشار را روی ورزشکاران بیشتر کرده است.

مستند «نمایشی به قیمت جان» در گفت وگو با ورزشکاران حرفه ای و کارشناسان ورزشی، به پشت صحنه ورزش قهرمانی در کشورهای غربی می پردازد.

آنها معتقدند ورزشکاران حرفه ای نوعی کالا هستند و بین باشگاه ها خرید و فروش می شوند.

خاویر دلئو و یوناتان کلرمن کارگردانان مستند «نمایشی به قیمت جان» هستند که دوشنبه 21 اسفند ساعت 22 روی آنتن شبکه افق می رود و تکرار آن هم برای پخش در ساعت 8:30 روز سه شنبه در نظر گرفته شده است.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
6 نظر در انتظار تاييد