1397/9/17
زن بودن به روایت طاهره لباف
تصویر خبر
مستند «زن بودن به روایت طاهره لباف» پنجشنبه 15 آذر از شبکه افق پخش می شود.

مستند «زن بودن به روایت طاهره لباف» روایتی است زندگی دکتر طاهره لباف، بانویی که با تلاش و پشتکار فراوان، به موفقیت های چشمگیری دست یافته و نمادی از زن موفق ایرانی به شمار می رود.

طاهره لباف از پزشکان حاذق کشور و از متخصص زنان و زایمان است. وی که از مبارزین سیاسی دوران طاغوت است زندگی پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است و به دلیل همین مبارزات سیاسی و حضور در اعتصاب‌های دانشجویی دو بار از دو دانشگاه مختلفی که موفق به ورود به آن‌ها شده بود اخراج می‌شود اما سرانجام با پذیرفته شدن در دانشگاه پزشکی اهواز  با تحمل مشقت‌های فراوان که مبارزات سیاسی برای او در پی داشت از رشته پزشکی فارغ‌التحصیل شود. با این حال سرانجام به دلیل آنکه توسط ساواک تحت تعقیب قرار می‌گیرد مجبور می‌شود همراه با همسر خود از کشور خارج شود و در آستانه پیروزی انقلاب به کشور باز می‌گردد. طاهره لباف که در حال حاضر دارای خانواده‌ای موفق با پنج پسر و یک دختر است قریب به سی است که در حوزه زنان و زایمان به خدمت می‌پردازد.

مستند «زن بودن به روایت طاهره لباف» محصول سازمان هنری رسانه‌ای است که موسسه پنجره شرق خیال اجرای طرح آن را بر عهده داشته است.

این مستند پنجشنبه 15 آذر ساعت 19:00 و تکرار آن ساعت های 9:00 و 16:00 روز بعد از شبکه افق پخش می شود.

 

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
68 نظر در انتظار تاييد