1397/1/27
زمانی برای صائقه ایرانی «بر فراز قله ها»
تصویر خبر
«بر فراز قله ها» مستندی درباره دستاوردهای دانشمندان دفاعی کشورمان در زمینه ساخت جنگنده بمب افکن های ایرانی در دوران بعد از انقلاب، دوشنبه 27 فروردین از شبکه افق پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مستند «بر فراز قله ها» روایتی است از حرکت علمی ایران اسلامی در بُعد نظامی و دفاعی که در دوران پس از انقلاب، تبلور ویژه ای یافت و موجب برتری های فراوان ملت ایران در سطح منطقه و جهان شد.

تحقیقات صنعتی گسترده و خودکفایی علمی و صنعتی در بسیاری از حوزه ها به برکت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در ایران شروع شد، حرکتی جهادی که قله های افتخار را به تصرف دانشمندان کشورمان درآورد و نام ملت ایران را بر فراز علم و دانش به درخشش درآورد.

در این مستند پیشرفت های موشکی و نظامی ایرانی در عرصه های گوناگون مورد بررسی قرار گرفته که از جمله مهمترین آنها،  جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی ارتش هستند.

در یکی از سال های نه چندان دور و در جریان دومین مانور فدائیان ولایت که در سال 1385 در تبریز برگزار هواپیمایی به معرض نمایش گذاشته شد که شبیه F5 اما متفاوت با آن که تاکنون دیده نشده بود؛ صائقه نام جنگنده ای بود که متخصصان داخلی توانسته اند آن را با اتکا به دانش بومی تولید کنند.

«بر فراز قله ها» را می توانید دوشنبه 27 فروردین ساعت 23:00 و تکرار آن را روز بعد ساعت 11:30 از شبکه افق ببینید.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
123 نظر در انتظار تاييد