1396/3/26
روزهای آزادی در مستند «با مرگ زندگی»
تصویر خبر
مستند «با مرگ زندگی» روایتی است از چهار سال مقاومت در شهرهای نبل و الزهرای سوریه بلافاصله پس از آزادی این دو شهر، جمعه 26 خرداد از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مستند «با مرگ زندگی» جمعه 26 خرداد از شبکه افق پخش می شود.

این فیلم روایتی است از چهار سال مقاومت در شهرهای نبل و الزهرای سوریه که بلافاصله پس از آزادی این دو شهر ساخته شده است.

«با مرگ زندگی» از محصولات سازمان هنری رسانه ای اوج با نویسندگی و روایت مهدی مطهر، کارگردانی وحید فراهانی، نظارت کیفی احسان محمدحسنی و تهیه کنندگی هاشم موسوی با نگاهی متفاوت به موضوع مقاومت مردم دو شهرک نبل و الزهرا در جریان هجوم نیروهای تکفیری است.

در جنگ سوریه دو شهرک نبل و الزهرا به دلیل نزدیکی به مرزهای ترکیه و اشراف بر راه‌های حلب از جایگاهی خاص و تعیین‌کننده برخوردارند. به همین دلیل این دو شهرک بیش از چهار سال به محاصره نیروهای تکفیری درآمده بودند اما به خاطر مقاومت مردم سقوط نکردند و در نهایت با مجاهدت فراوان، نیروهای مقاومت به پیروزی رسیدند و این حصر شکسته شد. مستند «با مرگ زندگی» روایت روزهای آزادی دو شهرک استراتژیک نبل و الزهرا، پس از چهار سال است و نخستین روزهای پس از این پیروزی حیاتی را در این منطقه حساس به تصویر می‌کشد. این مستند روایتی است از دیدار مجدد مادران، فرزندان، همسرانی که پس از چهار سال یکدیگر را ملاقات می‌کنند و در آن می‌توان تصویری از مشقت‌های زندگی مردم در دوران جنگ و مجاهدت و مقاومت نیروهای مدافع حرم را از نظر گذراند.

«با مرگ زندگی» جمعه ساعت 22:30 و تکرار آن ساعت های 9:30 و 14:30 روز بعد از شبکه افق پخش خواهد شد.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
5 نظر در انتظار تاييد