1397/3/19
روایت ظلم ناپذیری امام(ره) در مستند «از بلندای عزت»
تصویر خبر
مستند «از بلندای عزت» درباره ظلم ناپذیری و مبارزه امام راحل با فرهنگ وابستگی، در دو قسمت طی روزهای 14 و 15 خردادماه از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، امام خمینی(ره) بزرگ مرد تاریخ معاصر ایران و رهبر انقلاب اسلامی همواره در سخنرانی ها و پیام هایشان بر استقلال مسلمانان و ملت ایران در مقابل دشمنان و بیگانگان تأکید داشتند، ایشان در یکی از این موارد می فرمایند «و من مطمئن هستم که ملت ایران یک لحظه استقلال و عزت خود را با هزار سال زندگی در ناز و نعمت اما وابسته به اجانب و بیگانگان عوض نمی کند».

مستند «از بلندای عزت» روایت گر روح استقلال خواهی دینی و سربلندی امام راحل در دوران های مختلف زندگی ایشان است؛ از شروع نهضت اسلامی در سال 42 تا پیروزی انقلاب 57 و 11 سال رهبری های مجاهدانه ایشان در دوران دفاع مقدس و پس از آن که هر لحظه اش درسی بزرگ برای ملت ایران به شمار می رود.

در این فیلم مستند که در دو قسمت طی روزهای 13 و 14 خردادماه همزمان با سالروز ارتحال امام خمینی(ره) روی آنتن شبکه افق می رود، شاهد تصاویر و سخنرانی های آرشیوی از ایشان در دوره های مختلف و نیز گفت وگو با شخصیت ها و چهره های برگزیده دوران نهضت اسلامی خواهیم بود.

همچنین به سخنرانی تاریخی امام راحل در روز عاشورا در مدرسه فیضیه علیه قانون کاپیتولاسیون نیز اشاره می شود که سرآغاز نهضت اسلامی و نشان دهنده فرهنگ استقلال خواهی ایشان است.

محسن رفیق دوست، سید محمود دعایی، حسن رحیمیان و جواد منصوری از جمله افرادی هستند که در این مستند با آنها مصاحبه شده است، علاوه بر این بخش هایی از سخنرانی های رهبر معظم انقلاب پیرامون امام خمینی(ره) و مسئله عزت نیز به تصویر کشیده شده است.

محسن ناجی تهیه کننده و کارگردان «از بلندای عزت» است که طی روزهای دوشنبه و سه شنبه این هفته، ساعت 19:00 از شبکه افق پخش می شود.

تکرار این مستند هم روز بعد ساعت 10:30 روی آنتن می رود.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
163 نظر در انتظار تاييد