1397/7/17
راهکارهای برنامه «هوای تازه» برای تغییر کاربری مراتع
تصویر خبر
تهیه کننده برنامه تلویزیونی «هوای تازه» گفت: بیست و دومین قسمت این برنامه با موضوع راهکارهای تغییر کاربری مراتع به منظور جلوگیری از تخریب بیشتر آنها، سه شنبه این هفته از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، علی وفایی زاده تهیه کننده برنامه تلویزیونی «هوای تازه» با توجه به رویکرد این برنامه که بررسی موضوعات زیست محیطی است اظهار کرد: مراتعی که برای چرای دام ها در هر کشور مورد استفاده قرار می گیرند با توجه به منابع موجود دارای اهمیت استراتژیک به شمار می روند زیرا دامپروری، یکی از ارکان اقتصادی هر جامعه است و اگر مراتع تخریب شوند، این صنعت با مشکل مواجه می شود.

وی افزود: بیست و دومین قسمت برنامه تلویزیونی «هوای تازه» قرار است به همین مسئله بپردازد، اینکه وضعیت مراتع چرای دام در ایران چگونه است و چه راهکارهایی برای جلوگیری از تخریب بیشتر آنها می توان بکار بست.

تهیه کننده برنامه «هوای تازه» با بیان اینکه از جمله این راهکارها می توان به تغییر کاربری مراتع اشاره کرد گفت: روش هایی همچون توسعه مزارع پرورش زنبور و شترمرغ، پرورش گیاهان دارویی و ... که نه تنها سدی در برابر تخریب این زمین ها هستند بلکه موجب احیای مراتع هم خواهند شد.

وی ادامه داد: «هوای تازه» سه شنبه ها ساعت 21:00 و تکرار آن ساعت های 8:30 و 13:30 روز بعد از شبکه افق پخش می شود.

انتهای پیام/

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
166 نظر در انتظار تاييد