1396/10/23
دفتر اول از «سی و ششمین روز زمستان» در شبکه افق
تصویر خبر
نخستین قسمت مجموعه مستند «سی و ششمین روز زمستان» روایتی از حادثه آمل در سال 1360 و حمله منافقین به این شهر، پنجشنبه 21 دی ماه از شبکه افق پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مستند «سی و ششمین روز زمستان» روایتی است از شورش کمونیست‌ها در سال‌های اولیه پس از پیروزی انقلاب و انتخاب جنگل‌های آمل به عنوان پناهگاه توسط آنها که خود را گروه سربداران می‌نامیدند.

داستان از این قرار است که در سال 1360 حملات متعددی از سوی آنها علیه مردم بی دفاع منطقه صورت گرفت که منجر به شهادت برخی از هم وطنان شد ولی در نهایت و در زمستان آن سال، طی حمله‌ای وسیع که با حمایت مردمی همراه بود، غائله کمونیست‌ها در شمال کشور به پایان رسید.

حجت الله اسحاقی اطربی کارگردان «سی و ششمین روز زمستان» درباره این اثر می گوید: سال‌ها به دنبال این بودم که اتفاقات مربوط به حادثه آمل را در قالبی مستند به تصویر بکشم؛ برای این منظور و با همکاری شبکه افق، بیش از 800 ساعت مصاحبه با نیروهای حاضر در آن اتفاق و مردم محلی صورت گرفته که در قالب 10 جلد کتاب و به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران به چاپ خواهد رسید.

وی می افزاید: برای اینکه صحنه‌های درگیری منافقین با مردم را بازسازی کنیم کار سختی پیش رو داشتیم و البته محدودیت‌ها نیز فراوان بودند به همین دلیل روایت اصلی از زبان مردم و نیروهایی صورت می‌گیرد که در آن جریان حضور داشتند.

گفتنی است این مجموعه در 5 قسمت ساخته شده و 140 دقیقه از تصاویری که گرفته شده در این پنج قسمت مورد استفاده قرار گرفته است.

نخستین قسمت «سی و ششمین روز زمستان» را می توانید پنجشنبه 21 دی ماه ساعت 20:00 از شبکه افق ببینید.

تکرار آن هم ساعت 7:00 روز بعد روی آنتن می رود.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
7 نظر در انتظار تاييد