1395/10/20
داستان شهید رضا قشقایی در مستند «سنگر» از شبکه افق
تصویر خبر
مستند «سنگر» با موضوع زندگی شهید رضا قشقایی راننده شهید احمدی روشن از دانشمندان هسته ای کشورمان، دوشنبه 20 دی ماه از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، ترور دانشمندان هسته ای ایران یکی از نقشه های شوم دستگاه های اطلاعاتی غربی و صهیونیستی بود و آنها توانستند چند نفر از این دانشمندان را به طرز ناجوانمردانه ای به شهادت برسانند.

شهید احمدی روشن یکی از این اشخاص بود؛ صبح روز 21 دی سال 1390 راکب ‌یک دستگاه موتورسیکلت با چسباندن بمبی مغناطیسی به یک دستگاه پژو 405 در خیابان سید خندان تهران، این خودرو را منفجر کرد و در پی این اقدام تروریستی مصطفی احمدی روشن به شهادت رسیده، همسر و راننده خودرو هم به شدت مجروح و به بیمارستان رسالت تهران منتقل شدند اما با وجود تلاش پزشکان، رضا قشقایی فرد، راننده شهید احمید روشن پس از ساعاتی به شهادت رسید.

رضا ارتباط دوستانه ای با شهید احمدی روشن داشت به طوری که احمدی روشن به پدرش گفته بود: «من که برادر نداشتم، این داداش رضا از این به بعد داداش منه، همون طور که با من راحت هستید، از این به بعد با آقا رضا هم راحت باشید».

«سنگر» مستندی است که به زندگی شهید رضا قشقایی از طریق مصاحبه با همسر و خانواده او می پردازد؛ مریم فخیمی کارگردانی این اثر را که توسط انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس تهیه شده بر عهده داشته است.

این فیلم را می توانید دوشنبه 20 دی ماه ساعت 18:00 از شبکه افق ببینید.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
11 نظر در انتظار تاييد