1398/4/18
خاطرات عکس با حرم
تصویر خبر
مستند «عکاسی زیارتی» با موضوع عکاسی با حرم های مطهر و گفت وگو با عکاسان زبردست این فن، سه شنبه 18 تیر از شبکه افق پخش می شود.

بسیاری از مردم که به حرم های مطهر ائمه اطهار(ع) و امامزادگان برای زیارت می روند، دوست دارند لحظات نابی را که در کنار این اماکن مقدسه به سر می برند را در حافظه دوربین یا به صورت تصاویر چاپ شده ثبت و نگهداری کنند، خیلی از آنها به وسیله دوربین تلفن های همراه این کار را انجام می دهند و برخی از دوربین های عکاسی استفاده می کنند ولی در گذشته و حتی امروز، برخی افراد به سراغ عکاسان حرفه ای در این زمینه رفته و تصاویری متفاوت تر از دیگران برای خود ثبت می کنند.

عکاسی زیارتی شاخه‌ای از هنر عکاسی است که هدف از آن، ثبت لحظات ناب در مکانی مقدس است. چون در مشهد و اطراف حرم امام رضا (ع) زائرین در رفت و آمد هستند، به همین دلیل مکانی مناسب برای گرفتن چنین عکسی است.

مستند «عکاسی زیارتی» به معرفی این هنر دیرینه در بارگاه مشهد مقدس و بررسی تاریخچه و سیر تحول این رشته از عکاسی از گذشته تا به امروز، همراه با معرفی قدیمی‌ترین عکاسان این عرصه می‌پردازد.

ترکیبی از نیروهای بومی خراسان و تهران در تهیه و ساخت این مستند به تهیه کنندگی سیمین غلامی نقش آفرینی کرده اند.

از دیگر عوامل دست اندرکار مستند «عکاسی زیارتی» می توان به کارگردان: حمید داداشی، محققان: گوهر دشتی، رئوف دشتی، سیمین غلامی، نویسنده: رئوف دشتی، تصویربردار و نورپرداز: حمید داداشی، صدابردار: حسین شهسوارپور، مدیر تولید: سیامک دورانی، دستیار تصویر: نصیر سیروس، تدوین و صداگذاری: حمید نجفی راد، آهنگساز: سعید صائب، گرافیک و جلوه های انیمیشنی: رامین بهادری اشاره کرد.

«عکاسی زیارتی» روز سه شنبه 18 تیر ساعت 4:30 و تکرار آن ساعت 13:00 از شبکه افق پخش می شود.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد