1397/4/17
حیات معنوی آیت الله مجتهدی در مستند «شمیم باران» روایت می شود
تصویر خبر
مجموعه مستند «شمیم باران» روایتی از حیات معنوی مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی، روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری از شبکه افق پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مستند «شمیم باران» در دو قسمت به زندگی و حیات معنوی مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی می پردازد.

در این مستند با شخصیت های برجسته ای مانند آیت الله امامی کاشانی و دیگر چهره های مشهور حوزوی درباره سیره علمی و اخلاقی آیت الله مجتهدی گفت وگو شده و آنها از خصوصیات بارز و مثال زدنی او می گویند.

آیت الله مجتهدی استاد حوزه و مدرس اخلاقی بود که بسیاری از طلاب و فضلای امروز، جزو حلقه شاگردانش محسوب می شوند.

پدرش محمدباقر از کسبه معروف و با فضیلت بوده و جدش میرزا احمد از تجار مشهور و از مؤمنین عصر خود بود. بعد از این دو، اجداد مجتهدی همگی در کسوت روحانیت و از علمأ بزرگ و از ائمه جماعات مشهور کاشان بودند. از جمله اجداد وی، ملا محمدعلی مجتهد و ملامحمد باقر مجتهد و ملا محمد کاظم مجتهد کاشانی هستند.

در بخشی دیگر از این مستند گزیده هایی از سخنرانی های رهبری درباره مرحوم مجتهدی و نیز جلسات اخلاقی این عالم برجسته به نمایش در می آید.

مستند «شمیم باران» کاری از خانه مستند انقلاب اسلامی و با تهیه کنندگی و کارگردانی مصطفی حسن بیگی و پیروز جابری، 17 و 18 تیرماه ساعت 18:00 از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم روز بعد ساعت 11:00 روی آنتن می رود.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
68 نظر در انتظار تاييد