1397/8/1
حضور ایرانیان در پیاده روی اربعین به روایت مستند «او کیست»
تصویر خبر
مستند «او کیست» روایتی از حضور ایرانیان در پیاده روی اربعین حسینی و نقش آنها در بزرگداشت این رویداد انسانی، سه شنبه 1 آبان از شبکه افق پخش می شود.
پیاده روی اربعین به مثابه یکی از بزرگ ترین رویدادهای مذهبی و آیینی و با حضور میلیون ها زائر عاشقی که از سراسر جهان خود را به کربلا می رسانند، پدیده ای منحصر به فرد محسوب می شود چرا که آنقدر جاذبه دارد که حتی از بزرگ ترین اجتماعات انسانی همچون حج نیز با استقبال بیشتری مواجه می شود.

مستند «او کیست» روایتی است از این دلدادگی و عاشقی زائران کوی حسین، بازسازی رخدادی واقعی که در اربعین سال 1391 روی داده است.

این مستند از دانشگاه ورشو در لهستان آغاز می شود، جایی که شاید ربط چندانی به پیاده روی اربعین نداشته باشد اما قهرمان قصه فیلم سر از میان میلیون ها زائری در می آورد که با پای پیاده راهی دیار عشق شده اند.

یک دانشجوی زبان فارسی در لهرستان، سفرش را از قبرستان وادی السلام در نجف اشرف آغاز می کند و سپس با زائران پیاده اربعین به خصوص ایرانی ها و از جمله کسانی که در موکب های فراوان مسیر مشغول خدمت هستند همراه می شود، برای او این سوال به وجود آمده که چرا تعداد زیادی از این زائران ایرانی هستند.

«او کیست» ساخته فرج صالحی، سه شنبه یکم آبان ماه ساعت 19:30 روی آنتن شبکه افق می رود و تکرار آن هم ساعت های 3:30 و 9:00 روز بعد پخش خواهد شد.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
81 نظر در انتظار تاييد