1397/7/17
تولیدکنندگان دارو در «ایرانیش» از مشکلات خود می گویند
تصویر خبر
نهمین قسمت مجموعه مستند «ایرانیش» درباره صنعت تولید دارو در ایران، چهارشنبه 18 مهر روی آنتن شبکه افق می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مجموعه مستند «ایرانیش» روایتی متفاوت از وضعیت تولیدکنندگان کالای ایرانی، برای پخش از شبکه افق آماده شده است. این مجموعه به تهیه کنندگی و کارگردانی روح الله رحیمی، در هر قسمت به سراغ یکی از صاحبان برند و تولیدکنندگان کالای داخلی می رود و طی گفت وگو با آنها، علاوه بر نمایش تصویری روشن از توانمندی ایرانی در صنایع مختلف، به مشکلات و موانع پیش روی آنها نیز می پردازد.

در نهمین قسمت، همراه با شهرام شکیبا به سراغ صنعت تولید دارو در ایران خواهیم رفت.

داروسازی یکی از سودآورترین صنایع دنیا شناخته می شود و به طور میانگین حاشیه سودی 18 درصدی دارد به همین دلیل همواره تعدادی از شرکت های فعال در این صنعت، در رتبه‌های اول فهرست شرکت های برتر دنیا قرار دارند.

در ایران هم شرکت های داروسازی به مرور توانسته اند سهم 95 درصدی بازار را در اختیار بگیرند هر چند سهم 4 درصدی داروهای خارجی به لحاظ ارزش ریالی رقم قابل توجهی است.

شهرام شکیبا راوی ایرانیش، در این قسمت به سراغ تولید کننده داروهای اساسی و مورد نیاز جامعه رفته و با آنها در خصوص وضعیت تولید دارو در ایران و مشکلات پیش روی این صنعت به گفتگو نشسته است.

داروسازی سیناژن، تهران شیمی، سجاد داروی شرق و مهداروی طوبی، شرکت هایی هستند که شهرام شکیبا در این قسمت ایرانیش به سراغ شان رفته است.

تولید کنندگان این حوزه هم دچار مشکلات زیادی چون بدهی انبوه دولت و بیمه گزاران به این صنعت، نقدینگی، ارزش افزوده، بیمه کارگران، عدم حمایت دولت در صادرات، مشکل واردات مواد اولیه، گران بودن هزینه های دولتی، تأمین نیروی انسانی هستند که در این قسمت به آنها پرداخته شده است.

«ایرانیش» در 14 قسمت 42 دقیقه ای برای پخش از شبکه افق آماده شده و نهمین قسمت آن چهارشنبه این هفته ساعت 21:00 روی آنتن می رود.

تکرار این مستند هم روز بعد ساعت 13:30 پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
165 نظر در انتظار تاييد