1397/6/25
تغییر مسیر یک جنگ در «روز بیست و پنجم»
تصویر خبر
مستند «روز بیست و پنجم» درباره عملیات های سال های انتهایی جنگ تحمیلی، یکشنبه این هفته از شبکه افق پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، سید حسن موسوی تهیه کننده مستند «روز بیست و پنجم» اظهار کرد: این مستند روایتی است از سال های انتهایی جنگ هشت ساله تحمیلی و فداکاری رزمندگان اسلام در مسیر مبارزه با دشمنان، سال هایی که طی آن عملیات های گسترده ای انجام شد و مسیر جنگ تغییر یافت.

وی افزود: داستان از آنجا شروع می شود که زمستان سال 1365 لشکر 14 امام حسین(ع) به فرماندهی حاج حسین خرازی در مناطق جنوب مستقر و سید اکبر صادقی فرمانده وقت سپاه خوانسار به دستور حاج حسین، مأمور می شود گردان جدیدی را با نام مقدس امام سجاد(ع) تشکیل دهد.

تهیه کننده این مستند خاطرنشان کرد: بیست و پنجم دی ماه همان سال 25 نفر از مسافران کربلا در وادی کربلای 5 انتخاب شدند و به سمت این شهر مقدس حرکت کردند، با شهید شدن فرمانده گردان امام سجاد(ع) و همشهریانش در عملیات کربلای 5، غوغایی حسینی به پا شد و آغازگر حماسه ای بزرگ برای همه ایرانیان شد.

وی ادامه داد: در این فیلم با رزمندگان حاضر در آن عملیات گفت وگو شده و علاوه بر این بخش هایی از عملیات های سال 1365 و بعد از آن هم به صورت نمایشی بازسازی شده اند.

گفتنی است «روز بیست و پنجم» با تهیه کنندگی سید حسن موسوی و کارگردانی محمد مهدی حبیبی برای پخش از شبکه افق در روز یکشنبه 25 شهریور ماه ساعت 22:30 در نظر گرفته شده و تکرار آن هم ساعت 16:30 روز بعد روی آنتن می رود.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
167 نظر در انتظار تاييد