1396/7/20
روایت مستند «لطفا بوق بزنید» از رنج مسلمانان روهینگیا
بیدادگاه بشریت برای مسلمانانی که جرمشان هیچ است
تصویر خبر
مستند «لطفا بوق بزنید» با موضوع ظلم و ستمی که مسلمانان میانمار آن را تحمل می کنند، از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، روهینگیا قومی مسلمان است که در میانمار زندگی می کند و تنها بخاطر دینشان مورد ظلم و ستم حکومت این کشور قرار می گیرند.

آنان 5 درصد از جمعیت کل کشور را به خود اختصاص می دهند با این وجود از کمترین حقوق انسانی نیز برخوردار نیستند.

چندی قبل هم رسانه های بین المللی اخباری را منتشر کردند با این مضمون که روهینگیایی ها تنها به جرم مسلمان بودن مورد آزار و اذیت بودایی ها قرار گرفته اند و به فیجع ترین وضع ممکن به قتل می رسند.

عدم توجه سازمان های به اصطلاح مدافع حقوق بشر به این مسئله و نیز عدم اقدام قاطعانه و حقوقی در مواجهه با دولت میانمار در این زمینه، خشم مردم آزادی خواه سراسر جهان را برانگیخت و گروه های مختلف مردمی، کشتار مسلمانان مظلوم روهینگیا را محکوم کردند.

مستند «لطفا بوق بزنید» در ارتباط با مسائلی است که در میانمار رخ داده؛ سه نفر فعال بین المللی حقوق بشر در اردوگاه آوراگان برمه اي در هند، با آن ها ملاقات می کنند؛ دو نفر از آنها بین اجتناب از از دست دادن پاسپورتشان و حمایت از برمه اي ها، اولی را انتخاب می کنند.

یکی از آن ها نیز با ایجاد کمپین در فضاي مجازي و واقعی، سعی در همراه کردن مردم دارد اما در نهایت، دادگاه ساختگی آوارگان براي رسیدگی به شکایات نیز ناتمام می ماند.

مهدی مطهر تهیه کننده و رضا فرهمند کارگردان این اثر هستند که برای پخش از شبکه افق سیما در روز پنجشنبه 20 مهرماه ساعت 18:00 در نظر گرفته شده است.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
13 نظر در انتظار تاييد