1396/5/21
بشر امروز و تلاش برای رسیدن به زمان از دست رفته
تصویر خبر
مستند «سرعت، به دنبال زمان از دست رفته» درباره رشد فزاینده زندگی ماشینی و سرعت رو به افزایش زندگی بشر در دنیای امروز، شنبه 21 مرداد از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، دنیای امروز به ظاهر دنیای سرعت و لحظه هاست، دنیایی که در آن ثانیه های حکمرانی می کنند و همگان بر آن هستند تا با استفاده از سریع ترین دستگاه ها و به روز ترین فناوری ها، بر زندگی مسلط شوند.

این حرص و پیشرفت توامان، باعث تغییرات بسیاری در روند زندگی انسان ها شده تا آنجا که بر تمامی امور آنها تاثیر گذاشته و سبک زندگی جدیدی را به وجود آورده که مبنای آن، تلاش برای رسیدن به سرعت بیشتر است.

این سبک زندگی انسان را هر چه بیشتر تسلیم تکنولوژی و ابزارها کرده و آنها را از زندگی اجتماعی دورتر می کند.

مستند «سرعت، به دنبال زمان از دست رفته» فیلمی از فلورین اوپیتز درباره همین رفتارها و کنش های انسانی در دنیای مدرن امروزی است، رفتارهایی که شاید در ابتدای امر منطقی به نظر برسند اما نتیجه ای جز ماشینی شدن زندگی بشر ندارند.

در این مستند با کارشناسان ارتباطات و متخصصان جامعه شناسی و روانشناسی در ارتباط با سرعت روزافزون زندگی انسان ها و تاثیر این مسئله بر سبک زندگی جوامع مختلف گفت وگو شده است.

در کنار این مسئله، به زندگی هایی هم اشاره می شود که هنوز به شیوه سنتی اداره می شوند و راحتی بیشتری برای بشر به ارمغان می آورند.

«سرعت، به دنبال زمان از دست رفته» را می توانید شنبه 21 مردادماه ساعت 18:00 و تکرار آن را ساعت 5:00 روز بعد از شبکه افق ببینید.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
9 نظر در انتظار تاييد