1397/3/20
رائفی پور در برنامه زنده «جهان آرا»:
بسط عدالت نیاز به امنیت دارد/ نا امن‌ کردن فضای فساد راه مقابله با آن است
تصویر خبر
برنامه تلویزیونی «جهان آرا» شنبه شب با حضور علی اکبر رائفی پور و با موضوع آتش به اختیاری فرهنگی و مطالبه عدالت از شبکه افق پخش شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، دهمین برنامه از سری جدید جهان‌آرا با موضوع «آتش به اختیار فرهنگی و مطالبه عدالت» ‌شنبه شب 19 خرداد سال 1397 روی آنتن این شبکه رفت.

با هجمه و جنگ نرم غرب و شبهه‌افکنی‌ها و شایعه‌سازی‌های متعدد در فضای مجازی، به‌خصوص شبکه‌های متعدد اجتماعی لزوم پاسخگویی به آنها بیش از پیش احساس می‌شود. عوامل جهان‌آرا بر آن شدند تا در برنامه‌ای به معرفی یکی از سربازان عرصه جنگ نرم علیه دشمن بپردازند و از روند سخنرانی‌هایش طی سال‌های اخیر و نظر وی راجع به مطالبه عدالت جویا شوند.

مهمان برنامه علی‌اکبر رائفی‌پور کارشناس مسائل فرهنگی و وحید یامین‌پور مجری بود.

رائفی‌پور علت جذب مخاطبان به صحبت‌هایش گفت: برای آنکه سخن گیرا باشد باید هم حرف خوب و هم خوب حرف بزنیم. ضمن اینکه مطلب باید به درد بخور باشد.

وی مخاطبانش را سه دسته کرد و توضیح داد: یک دسته سکولارها و یک دسته حزب‌اللهی‌های داغ هستند که مخاطب‌های فرعیم هستند و دل خوشی هم از من ندارند. مخاطبان اصلیم مردم و عمدتاً جوان‌ها هستند، همان کسانی که پای انقلابند و در انتخابات‌ها رأی می‌دهند. همه تلاشم این است که از زبان مردم فاصله نگیرم. در عین حال جوان دوست دارد حرف جدیدی را به شیوه جدیدی بشنود.

این کارشناس مسائل فرهنگی تأکید کرد: در حال حاضر باید به فن بیان و فنون ارتباط با مخاطب مجهز باشیم.

وی راجع به روند فعالیت‌هایش در عرصه فرهنگی و سخنرانی توضیح داد: عمده کارم در دانشگاه‌ها بود و از سال 1388 با جدی شدن درگیری‌ها، به‌خصوص در دانشگاه‌ها تا اسفند سال 1390 پیرامون صهیونیسم، فراماسونری، شیطان‌پرستی و جبهه شر سخنرانی کردم و از سال 1390 به تبیین جبهه انقلابی، خودی و خیر پرداختم تا صف‌آرایی مشخص، تکمیل و ممیز شود. الان سخنرانی‌هایم عمدتاً در حوزه مهدویت و هم در هیئت‌ها و هم مساجد است.

این کارشناس مسائل فرهنگی شرح داد: از سال 2000 تاکنون غرب تمامی توان رسانه‌ایش را در حوزه آخرالزمان گذاشته است. به‌طوری که پرفروش‌ترین فیلم‌ها از آن تاریخ تا به حال آخرالزمانی هستند. تبیین جبهه آخرالزمانی در حالی که ما همیشه یک طرف آن هستیم بسیار مهم است. جوان ما از دلیل دشمنی خبر ندارد و چرایی مهدویت و بیانش را به زبان جدید وظیفه خود می‌دانستم.

وی خاطرنشان کرد: اگر انقلاب اسلامی بما هو انقلاب اسلامی درست تبیین شود و آرمان‌های آن غیر جناحی و غیر حزبی بیان شوند، برای 90 ـ 95 درصد مردم جذاب است، چون مردم ما ضد استکبار و استعمار و مدافع آزادی هستند.

رائفی‌پور گفت: در این میان جریان‌هایی چون نمی‌توانستند و نمی‌خواستند خودشان را با آرمان‌های انقلاب تطبیق دهند یا اجازه ندادند تبیین واقعی آرمان‌های انقلاب به مردم برسد یا سخنانی کج و معوج به خورد مردم داده‌اند.

 

اگر دوره صحیفه‌خوانی برای مسئولین بگذارید عمدتاً رفوزه می‌شوند

وی تصریح کرد: ارجاعم به انقلاب اسلامی و امامین آن است و الان بسیاری از مسئولین ما کار را خراب می‌کنند، چون با نرم‌افزار بنیان‌گزار انقلاب اسلامی آشنا نیستند و با وجودی که قصدی ندارند کدنویسی‌هایشان ویروس می‌شود. اگر دوره صحیفه‌خوانی برای مسئولین بگذارید عمدتاً رفوزه می‌شوند.

این کارشناس مسائل فرهنگی اذعان کرد: مواقعی گزیده‌ای از فرمایش‌های امام و رهبری را ذکر کردیم و برخی مسئولین ایراد گرفتند، چون نمی‌دانستند فرمایش آنهاست و وقتی متوجه اشتباهشان شدند تصحیح کردند. احساس می‌شود خیلی از مسئولین ما از گفتمان انقلاب اسلامی دورند.

وی راه رهایی از مشکلات را بازگشت به مبانی انقلاب اسلامی و باز شدن پای جوان‌ها به مسئولیت‌ها دانست و تأکید کرد: صرفاً فرزندان مسئولین در حیطه جوانگرایی قرار می‌گیرند.

 

رائفی‌پور: همین مسئولین امروز جوانان دیروزی بودند که به آنها اعتماد شده بود

رائفی‌پور اشاره کرد: به‌طور سمبولیک جوانان را مشاور می‌گذارند، در حالی که مشاور فردی باتجربه است و جوان باید در میدان مسئولیت کار کند. همین مسئولین امروز جوانان دیروزی بودند که به آنها اعتماد شده بود.

وی تصریح کرد: گره‌های انقلاب اسلامی را در مقاطع مختلف جوان‌ها باز کردند، اعم از جنگ تحمیلی، موشکی و هسته‌ای. ما در موشکی موفق هستیم، چون چشممان به داخل و جوانانمان هست، اما در خودرو موفق نیستیم، چون چشم به خارج و رنو و پژو داریم.

در ادامه میان‌برنامه‌ای از گزیده‌ای از دیدار مقام معظم رهبری با اعضای شورای انقلاب فرهنگی در 19 آذر سال 1392 پیرامون تهاجم فرهنگی پخش شد. سپس بخشی از فرمایش‌های رهبری راجع به مفهوم آتش به اختیار در کلام ایشان روی آنتن رفت.

رائفی‌پور در خصوص مطالبه عدالت گفت: ذات جوان ایجاب می‌کند آرمان‌گرا باشد و عدالت یکی از بزرگ‌ترین آرمان‌های بشری است. ظالم‌ترین کشورها و دولت‌ها هم محکمه دارند، چون همه ضرورت رسیدن به عدالت را می‌دانند.

 

انحراف از صراط مستقیم انحراف از اعتدال و عدالت است

وی اظهار کرد: انحراف از صراط مستقیم انحراف از اعتدال و عدالت است، خواه سکولار باشد، خواه حزب‌اللهی داغ و طبق اندیشه امام دسته دوم خطرناک‌تر هستند، زیرا آنها با ظاهر دینی ضربه بزرگ‌تری به دین می‌زنند. بنابراین باید این مسیر به‌درستی مشخص شود.

این کارشناس مسائل فرهنگی اشاره کرد: بسط عدالت نیاز به مبانی دارد که امنیت یکی از آنهاست و پس از انقلاب دشمن همیشه فضا را امنیتی نگه داشته است که نتوانیم به آرمان‌های اصلیمان برسیم.

وی بیان کرد: پنج شش بار استان‌های مختلف کشور را رفته و سخنرانی کرده‌ام. جوانانی را می‌بینم که از جیبشان بدون هیچ‌گونه کمکی از هیچ‌یک از سازمان‌های دولتی و حاکمیتی روی آرمان‌های انقلاب اسلامی با آشنایی به مبانی انقلاب اسلامی و با دقت و تیزبینی کار می‌کنند.

رائفی‌پور اعلام کرد: معتقدم اگر از پیچ مهم تاریخی در عرصه‌های فرهنگی، رسانه و... عبور کنیم، در این صورت به جایی می‌رسیم که دشمن باید پاسخگوی حملات ما باشد. در عین حال که خرمشهرهایی در پیش است، فاوهایی هم در پیش است.

وی ابراز امیدواری کرد: ده‌ها مجموعه بزرگ و قوی در حوزه بین‌المللی، معرفی انقلاب، سیره شهدا و دشمن‌سازی فعالیت می‌کنند. این جزیره‌ها آرام‌آرام به هم متصل خواهند شد.

یامین‌پور در خصوص اهمیت فساد گفت: با همین کلیدواژه ریشه انقلاب اسلامی دارد تبر می‌خورد، زیرا وقتی اعتماد مردم از نظام سلب شود مشروعیت نظام ترک برمی‌دارد.

میان‌برنامه‌ای از دقایقی از دیدار صریح دانشجویان با مقام معظم رهبری پخش شد.

رائفی‌پور با اشاره به پیامی از امام(ره) گفت: حفظ نظام از حفظ جان امام زمان هم واجب‌تر است. وقتی امیرالمؤمنین(ع) جانش را برای حفظ نظام می‌دهد، تکلیف معلوم است. حالا چه جایی دارد آبروی نظام را خرج چند آدم فاسد در نظام کنیم؟ آیا حفظ آبروی آن افراد فاسد از حفظ جان امام واجب‌تر است؟ برای برخی حاشیه امنیت به وجود آمده است که زمینه‌ساز فساد است.

وی شرح داد: مردم میل به اقوی و قوی‌ترین دارند، وقتی اصالت سرمایه‌ای را که سرمایه‌دار به ظلم جمع کرده است نزنید، وقتی قوانینی را که ذاتاً سرمایه‌داری و اصالت سرمایه‌سالاری را تقویت می‌کنند اصلاح نکنید، ریشه‌های فساد شکل می‌گیرند.

این کارشناس مسائل فرهنگی در خصوص سایر ریشه‌های شکل‌گیری فساد گفت: شکل‌گیری فرهنگ تبرج و تظاهر به اشرافیت توسط مسئولین و توجیه دست‌درازی به سفره انقلاب از این عوامل هستند.

وی تأکید کرد: در جامعه اسلامی در برابر قانون هیچ فرقی بین فقیر و پولدار نیست.

رائفی‌پور: مقام معظم رهبری یک ريال حقوق از جایی و از قِبل مسئولیت رهبری نمی‌گیرند و یک ريال دست به وجوهات نمی‌زنند.

رائفی‌پور در ادامه به زوایای ناگفته‌ و مصادیقی از زندگی مقام معظم رهبری که دوست و دشمن بدان معترفند اشاره کرد و شرح داد: ایشان یک ريال حقوق از جایی و از قِبل مسئولیت رهبری نمی‌گیرند و یک ريال دست به وجوهات نمی‌زنند. زندگی ایشان از هبه چند تن از افرادی که آنها را می‌شناسند و پولشان حلال است می‌گذرد.

وی افزود: پول نان و پنیری را که در ورزش یا جایی می‌خورند، تک‌تک هزینه‌ها نظیر بلیط هواپیمای سفر به مشهد و ماهانه هزینه استهلاک ماشین‌هایی را که در خدمت رهبری هستند حساب می‌کنند.

این کارشناس مسائل فرهنگی با اشاره به خاطره‌ای از سفر سه چهار روزه همسر مقام معظم رهبری به مشهد و گذراندن رهبری در این مدت با حلوایی که همسرشان تهیه کرده و در یخچال گذاشته بودند تصریح کرد: ایشان فقط یک مدل غذای ساده می‌خورند، نه مثل برخی مسئولینی که وقتی عکس‌های سفره‌هایشان پخش می‌شود آه از نهاد قشر مستضعف جامعه برمی‌آید.

وی در ادامه به دیگر مصادیق دقت مقام معظم رهبری در امور مالی و سبک زندگی اشاره و مطرح کرد: چرا نباید این مصادیق بیان شوند تا ضد انقلاب‌ها مجموعه‌ای از لاطائلات و دروغ‌هایی را در باره ایشان منتشر سازند که صدای مهاجرانی در آمد که اگر می‌خواهید مخالفت کنید درست مخالفت کنید. من همسایه ایشان بودم یک نقطه خاکستری در زندگی ایشان و فرزندانشان نیست.

رائفی‌پور علت رسانه‌ای نکردن این سبک زندگی را ناشی از گیجی برخی از رسانه‌های مسئول و عدم تمایلشان به این کار و بازدارندگی مسئولینی دانست که سبک زندگی‌ای غیر از این دارند و بیان این‌گونه مطالب موجب مطالبه‌گری‌هایی در جامعه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برخوردهای دوگانه مسئولین مسخره کردن مردم است.

در ادامه بخشی از سخنرانی مقام معظم رهبری در باره مشی انقلابی، آرمان‌های انقلاب و یادآوری آنها، مطالبه‌گری تحقق این آرمان‌ها با زبان ویژه مؤمن انقلابی، صراحت و شجاعت پخش شد.

رائفی‌پور در خصوص بروز و ظهور تبرج و تفاخر مسئولین به اشرافیت گفت: این امر ناشی از حاکم شدن اکوسیستم سرمایه‌سالاری است.

 وی پیرامون راه‌های از بین بردن فساد بیان کرد: با اصلاح ساختار و خشکاندن بسترهای فساد می‌توان با آن مبارزه کرد. همچنین وضع قوانین درستی که فساد و ریشه‌های آن را تشخیص دهد و مشوق تشخیص‌دهنده فساد باشد و فضای فساد را ناامن سازد.

این کارشناس مسائل فرهنگی مثال زد: در اتحادیه اروپا نمایندگان می‌توانند هدیه بگیرند، اما هر هدیه‌ای که می‌گیرند باید در سایت اعلام کنند و عکسش را بگذارند که از چه کسی، چه زمانی و به چه علتی گرفته‌اند و قید کنند زیر 150 یوروست یا بالای آن. این قانون خود به خود زمینه فساد را از بین می‌برد.

 

شفافیت یکی از وظایف نمایندگان مجلس است

وی شفافیت را به عنوان یکی از وظایف نمایندگان مجلس و راهکاری برای از بین بردن زمینه‌های شکل‌گیری فساد و فضای مفسده‌آمیز مطرح کرد.

رائفی‌پور با بیان اینکه غبارآلود بودن فضا زمینه فساد را فراهم می‌کند و با وجود فساد عدالت به ثمر نمی‌نشیند، تأکید کرد: روحیه رصد و مطالبه را از بین نبریم، زیرا با کشتن روحیه مطالبه‌گری فساد شبکه می‌شود و جز آدم مفسد کس دیگری را سر کار نمی‌آورد.

وی مؤکداً گفت: حس فساد بسیار خطرناک‌تر از خود فساد است و غربی‌ها به دنبال ایجاد این حس و احساس بن‌بست بودن در کشور ما هستند، چون می‌خواهند نظام شیعی کارآمدی نداشته باشد.

رائفی‌پور افزود: راهکار مقابله با انقلاب اسلامی شکستن گلدان درخت آن، جمهوری اسلامی است.

وی در پایان اعلام کرد: مردم ایران بزرگ، شریف و قابل اعتماد هستند به مردم اعتماد کنیم و آنها را از طریق شفافیت و اصلاح در قوانین در مقابله با فساد مشارکت دهیم.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
163 نظر در انتظار تاييد