1397/11/19
بررسی انقلاب کمونیستی چین در برنامه این هفته «دوران»
تصویر خبر
هجدهمین قسمت مجموعه تلویزیونی «دوران» بخش نخست از گفت وگو پیرامون انقلاب کمونیستی چین، جمعه این هفته روی آنتن شبکه افق می رود.

«دوران» برنامه ای گفت وگو محور با موضوع انقلاب ها و پیامدهای آنها در کشورهای مختلف است که با حضور دکتر مجید شاه حسینی و با دانشجویان رشته های علوم سیاسی و جامعه شناسی به بحث در این زمینه می پردازد.

در هجدهمین قسمت این برنامه، دکتر شاه حسنی به عنوان مجری و کارشناس با دو میهمان، بخش نخست گفت وگو پیرامون انقلاب کمونیستی چین را آغاز می کند.

انقلاب کمونیستی چین اوج حرکت حزب کمونیست چین به سوی کسب قدرت از زمان تأسیس آن در سال ۱۹۲۱ و دومین بخش از جنگ داخلی چین به شمار می رود.

حزب کمونیست چین در ماه ۱۹۲۱ میلادی تأسیس شد و طی سال های ۱۹۲۱ تا ۱۹۴۹، مردم را در مبارزات سخت رهبری می‌کرد و در نتیجه ضمن برانداختن چیرگی امپریالیسم، فئودالیسم و سرمایه‌داری بوروکراتیک را سرکوب و جمهوری خلق چین را تأسیس کرد.

از جمله برنامه هایی که بعد از انقلاب در چین اجرایی شد، «جهش بزرگ» نام دارد که نتایج مختلف و فراگیری داشت و مخالفان و موافقان آن هم زیاد بودند.

فرشاد منجزی تهیه کنندگی برنامه «دوران» را بر عهده دارد که در 26 قسمت یک ساعته تولید شده و جمعه ها ساعت 22:00 و تکرار آن ساعت های 11:00 و 16:00 روز بعد از شبکه افق پخش می شود.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد